fbpx
Події
У Єкатеринбурзі офіційно оголошено епідемію ВІЛ

В Єкатеринбурзі ВІЛ-інфекцією заражений кожен 50-й житель міста.

«У нас показник зараженості — 1826 чоловік на 100 тисяч. Це 1,8% населення міста, тобто ВІЛ-інфекцією заражений кожен 50-й житель Єкатеринбурга», — розповіла перша заступниця начальника управління охорони здоров’я Єкатеринбурга Тетяна Савінова.

За її словами, в Єкатеринбурзі зареєстровано 26693 випадків ВІЛ-інфекції, але це лише ті випадки, які офіційно відомі. Реальна захворюваність вище.

Також Савінова сказала, що останнім часом наймасовіший шлях зараження — наркотичний. Через голку захворіли 52% населення, а через статеві контакти — 46%.

«Це міф, що ВІЛ хворіють тільки молоді і наркомани. Ми бачимо зростання захворюваності і в більш старших категоріях — 30-39 і 40-49 років. Коли інфекція вийшла в соціально благополучну середу, вона отримала більш інтенсивне поширення», — зауважила Тетяна Савінова.

Також повідомляється, що є випадки передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини. При цьому медики зазначають, що матері більшості дітей, інфікованих під час пологів, або не знали про наявність ВІЛ у себе, або заперечували саме існування цієї інфекції.

Проте сучасна медицина дозволяє зараженій матері майже зі 100-відсотковою гарантією народити здорову дитину. «Ні в однієї мами, яка отримувала терапію, не відбулося зараження дитини інфекцією», — сказала Савінова.

Читайте також: Епатажна Даша Селфі розпитала у депутатів, скільки коштує хліб? Ось що з цього вийшло (відео)

Джерело.