fbpx
Події
У Вінниці від туберкульозу помер невакцинований 2-річний хлопчик (відео)

У Вінниці батьки, які хворіли на туберкульоз, написали офіційно відмову, аби їх новонародженому не робили щеплення. Коли їх хлопчику виповнилось два роки, життя дитини обірвалося. Маля померло від туберкульозу. За його життя лікарі боролися близько тижня в обласній інфекційній лікарні. Та дитина була у надто важкому стані.

Відповідно до даних ВООЗ, вакцина БЦЖ захищає від двох форм туберкульозу у дітей – туберкульозного менінгіту і дисемінованого туберкульозу. Саме ці форми туберкульозу можуть призвести до летального випадку. Щороку в Україні від цих форм хвороби помирає близько 10 дітей.

«В умовах несприятливої епідемічної ситуації новонароджена дитина може зустрітися з цією страшною інфекцією де завгодно, і навіть вдома, де родичі цілком можуть і не знати про своє захворювання. Тому всі маленькі діти обов’язково повинні мати захист від туберкульозу, яку на сьогоднішній день може дати тільки вакцинація БЦЖ. Відповідно до національного календаря щеплень вакцинація від туберкульозу проводиться в пологовому будинку в перші дні життя новонародженого», – пояснила провідний фахівець з питань туберкульозу Центру громадського здоров’я при МОЗ України Яна Терлеєва.

«В Україні стоїть нагальне питання впровадження системи та підходів громадського здоров’я. В першу чергу, ми повинні захистити населення, особливо дітей, від можливості захворіти на вакциновано-профілактовані інфекції, до яких відноситься і туберкульоз. Крім того, в суспільстві повинна з’явитися культура відповідального ставлення до свого життя та життя своєї сім’ї. Це в першу чергу, стосується розуміння та усвідомлення симптомів та ризиків захворіти, навіть якщо у вас немає особистих факторів ризику», – зауважила Генеральний директор Центру громадського здоров’я України, професор Наталія Нізова.

Читайте також: Вбивця Вороненкова – Колишній боєць Нацгвардії, – ЗМІ

Джерело.