fbpx

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт про заборону в Україні церкви Московського патріархату

28 березня у Верховній Раді було зареєстровано законопроєкт про заборону Російської православної церкви в Україні, так званої УПЦ Московського Патріархату.

Згідно цього проєкту, після заборони діяльності, майно проросійської церкви має перейти у власність держави.

Авторкою законопроєкту є позафракційна депутатка Оксана Савчук, яка представляє партію ВО «Свобода». В проєкті пропонується заборонити діяльність Російської православної церкви на території України з дня ухвалення цього закону.

У разі ухвалення закону, УПЦ МП чекають наступні зміни:

– вся церковна власність релігійних організацій РПЦ та її керівництва впродовж 48 годин з дня набрання чинності націоналізується;

– Києво-Печерська, Почаївська та Святогірська Лаври переходять у власність держави;

– релігійні громади протягом 14 днів можуть змінити свою підлеглість — тоді церковне майно залишається за ними;

– під час зміни підлеглості церковних громад РПЦ, Служба безпеки України вивчає, чи не співпрацювали вони з окупантами, винних притягує до відповідальності.

Станом на сьогодні із законопроєктом ознайомлюється профільний комітет Верховної Ради — він вирішить, чи рекомендувати його парламенту до розгляду.

Ще одна депутатка 28 березня повідомила, що також зареєструвала проєкт, який забороняє діяльність РПЦ в Україні.

«Зареєструвала законопроєкт про заборону РПЦ, раніше відомої як УПЦ Московського патріархату», — заявила депутатка від фракції «Голос» Ірина Совсун на своїй сторінці у Facebook. Наразі проєкт закону авторства Совсун на офіційному сайті Верховної Ради відсутній.

Депутатка обгрунтовує свою ініціативу, зокрема, тим, що представників РПЦ неодноразово ловили на розвідувально-диверсійній діяльності.

«РПЦ повинна зникнути. Це питання безпеки України — нашої сьогодні і наших дітей — завтра», — резюмує Інна Совсун.

Нагадаємо, що  за місяць повномасштабної війни до Православної церкви України перейшли 28 громад, які раніше належали до московського патріархату.

You cannot copy content of this page