fbpx
Авто
У Верховній Раді з’явився новий закон про авто на польських номерах

22 червня 2017 року Верховній Раді був зареєстрований проект Закону No6626 «Про внесення змін до Закону України «Про Національну поліції»з окремих повноважень поліції». Ініціаторами законопроекту виступили народні депутати Антон Геращенко, Ірина Єфремова і Людмила Денисова. Про це повідомляє ZIK з посиланням на Автоблог.

Проектом закону передбачається розширення повноважень поліції в сфері дорожнього патрулювання, тимчасового затримання та обліку транспорту. На перший погляд, в тексті законопроекту йдеться про розширення повноважень поліції, які їй необхідні для якісного виконання правоохоронних функцій.

Як йдеться в пояснювальній записці, оскільки п. 10 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліції» встановлює умовно вичерпний перелік місць для забезпечення громадської безпеки та порядку – вулиці, площі, парки, сквери, стадіони, вокзали, аеропорти, морські та річкові порти, інші публічні місця, – то пропонується доповнити цей перелік місцями, які не вважають публічними, але в яких поліція фактично забезпечує публічну безпеку і порядок за допомогою автомобільного патрулювання (один із заходів забезпечення громадської безпеки), зокрема, це автомагістралі і та вулично-дорожня мережа.

Наступною проблемою, на вирішення якої спрямовано проект закону, є первинне упорядкування обліку автомобілів з іноземною реєстрацією в Україні. Законопроектом No6626 пропонується доповнити ч. 1 ст. 26 Закону України «Про Національну поліції» п. 141 і ч. 3, що дозволить поліції формувати власні бази даних (банки) даними транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які тимчасово перебувають на території України, використовуючи як наявну інформацію, так і отриману від Державної фіскальної служби.

Автори закону впевнені, що прийняття документа стане першим кроком до формування правової визначеності в питанні держконтролю тривалого перебування автомобілів на іноземній реєстрації в Україні, які масово використовують українські громадяни. Таким чином, з тексту законопроекту стає зрозуміло, що в поліції все-таки мають намір вести облік автомобілів іноземної реєстрації, але без перереєстрації на українські номерні знаки, як це було на початку 2000-х.

Читайте також: Скільки коштує і як здавати. У МВС розповіли про нові білети для посвідчення водія

Нагадаємо, що в ті часи авто, зареєстроване в іншій країні, щоб в’їхати в Україну в режимі тимчасового ввезення, повинно було пройти перереєстрацію і отримати номерні знаки українського зразка. Після завершення терміну перебування, українські номерні знаки здавалися назад в МРЕВ. Якою буде сама процедура обліку авто іноземної реєстрації в поліції – поки не зрозуміло.

Але раз в тексті закону з’явилася згадка про інформацію, отриману від Державної фіскальної служби, то є ймовірність, що облік буде автоматично вестися при в’їзді на територію України.

facebook