fbpx
Події
У вашої доньки — чотири нирки: Несподiваний вердикт лiкарiв приголомшив i налякав матiр

“Ось, дивiться, подвоєння з обох бокiв, — показали їй зображення на монiторi апарата УЗД. — Це — патологiя, вроджена”.

Людмила Iванчура вже 23 роки живе з чотирма нирками, пише газета Експрес. Їду в невеличке село Привiтне.

Молода господиня вдома. “А де ж менi бути? — дивується. — Он, бачите, дiточок гляджу. Найменшенькому Єгорчиковi лише рiк i чотири мiсяцi, а найстаршому Тимурчику — шiсть. Вiн уже першокласник, скоро повернеться зi школи. А ще є Орестик, середульший”. “Cамi народили?” — дивуюся. “Так, — всмiхається щаслива мама.

— Подвоєння нирок не заважає нi жити, нi народжувати.

Як виявили патологiю?

Випадково. Мабуть, якби не захворiла в шостому класi, досi б не знала. Тодi в мене пiдозрювали бронхiт чи запалення легень. А побачили чотири нирки пiд час УЗД. Менi — жодного слова. Покликали маму. Вона розхвилювалася, зблiдла. Звiдки? Чому? Чи довго з таким живуть?” Лiкарi заспокоїли: всi нирки функцiонують нормально, без вiдхилень. Тож пiдстав для тривоги немає.

I все ж вiд урокiв фiзкультури звiльнили. А ще порадили, щоби менше їла гострого, жирного та солоного”. Людмила каже, що її нiчого не турбувало. Росла, як i всi однолiтки: i бiгала, i стрибала, i лазила по деревах. Лише iнодi поколювало в попереку. Але вона навiть подумати не могла, що причина — подвоєнi нирки.

Зi своїм майбутнiм чоловiком Людмила познайомилися в шiстнадцять рокiв. Зустрiчалися й потайки вiд дорослих планували сiм’ю.

“Завагiтнiла, — згадує жiнка. — Мама наполягла, щоб ми з Iгорем узяли шлюб. Йому ще не було вiсiмнадцяти. Довелося звертатися до суду. Там нам побажали щастя. Я народжувала в обласному центрi — так захотiла мама. Лiкарi дивувалися, мовляв, нiчого страшного, з такою патологiєю можна було б лягати на збереження i в районi”.

Чи немає подвоєння нирок у Людиних дiточок?

Достеменно не вiдомо — меншеньких нiхто не обстежував. Лише Тимурчика, коли захворiв, оглянули, зробили УЗД. Нiби все в нормi. Лiкарi припускають, що ниркову патологiю могла спричинити iсторiя 23-рiчної давностi. “Тодi моя мама працювала кухарем, — розповiдає господиня. — Коли була вагiтна, дуже попеклася на роботi: груди, живiт, руки. Їй радили зробити а…рт. Попереджали, що немовля може народитися калiкою чи навiть неживим. Вiдмовилася. Їй кололи та капали рiзнi хiмiопрепарати. Утiм це лише версiя”.

Телефоную до Олега Вiвсяника, хiрурга вищої категорiї, головного спецiалiста вiддiлу органiзацiйної та лiкувально-профiлактичної роботи управлiння охорони здоров’я Рiвненської ОДА. “Наразi причини виникнення цих патологiй не доведенi, — коментує лiкар.

— Науковцi схиляються до думки, що подвоєнiсть виникає на генетичному рiвнi.

Чи могли лiки вплинути на збiй ДНК плоду?

Звичайно. Зазвичай люди з такими вiдхиленнями дискомфорту не вiдчувають, можуть дожити до глибокої старостi й навiть не знати про ваду”.
Читайте також:СВЯЩЕННОСЛУЖИТЕЛЬ ПОЯСНИВ, ЯК ПОВОДИТИСЬ, ЯКЩО ВАС ВРЕКЛИ

Джерело.