fbpx
Події
У таблицю Менделєєва внесли ще 4 елементи

8 листопада, до таблиці Дмитра Менделєєва офіційно внесли ще 4 хімічних елементи з атомними числами 113, 115, 117 та 118.

Періодична таблиця хімічних елементів Дмитра Менделєєва поповнилась ще 4 елементами. Завдяки ним 7-й ряд таблиці повністю завершили. Назвали нові елементи відповідно до правил IUPAC, тобто право назвати їх отримали першовідкривачі. Елемент з порядковим номером 113 отримав назву «нихоній». Саме так на японській звучить «Країна сонця, що сходить». На цьому наголосили автори відкриття елементу з японського RIKEN Nishina Center for Accelerator-Based Science.

Хімічний елемент з порядковим номером 115 назвали «московій» на честь Московського регіону. Саме у ньому розташований Об’єднаний інститут ядерних досліджень міста Дубна. У Лабораторії ядерних реакцій імені Г.Н.Флерова у ході експериментів виявили цей елемент.

117-й хімічний елемент отримав назву «теннесій». Національну лабораторію Ок-Рідж Університету Вандербильта та Університет Теннесі в Ноксвілі , що розташовані у штаті Тенессі, таким чином відзначили за внесок у розвиток науки та вивчення надважких елементів.

118-й елемент офіційно змінив свою тимчасову назву «унуноктій» на закріплену законодавством назву «оганессій». Елемент назвали на честь академіка Російської академії наук Юрія Цолаковича Оганесяна. Він займався дослідженням трансактиноїдних елементів.

Читайте також:В УКРАЇНІ СЬОГОДНІ ВІДЗНАЧАЮТЬ ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПИСЕМНОСТІ ТА МОВИ

Джерело.