fbpx
Події
У США пояснили, чому Клінтон програла Трампу

Афроамериканці, латиноамериканці та інші громади США активніше голосували за Барака Обаму в 2012 році, ніж за Гілларі Клінтон в 2016

Про це повідомляє CNN.

“Те, що Клінтон не вдалося зберегти “коаліцію Обами”, і стало головною причиною її поразки на президентських виборах”, – йдеться в повідомленні.

Як пояснили в агентстві, афроамериканці, вихідці з Латинської Америки і молоді виборці не змогли з’явитися на виборчі дільниці в достатній кількості, щоб гарантувати Клінтон перемогу над Трампом.

“Перед публікацією перших даних екзит-полів у штабі Клінтон були впевнені в перемозі. Зрештою, Клінтон програла навіть в ряді штатів, де їй прогнозували перемогу, наприклад, у Вісконсині. Крім цього, вона упустила перемогу в ряді ключових штатів, таких як Пенсільванія і Мічиган “, – наголошується в статті.

Незважаючи на підтримку основних демографічних груп, на які була націлена її кампанія, Гілларі Клінтон отримала меншу підтримку в порівнянні з кампанією Барака Обами. У свою чергу, Дональд Трамп, незважаючи на свої зневажливі зауваження, отримав більше голосів афроамериканських і латиноамериканських виборців, ніж Мітт Ромні в 2012 році.

Барак Обама, що отримав перемогу на президентських виборах, зокрема, завдяки підтримці афроамериканських і латиноамериканських громад, останнім часом неодноразово просив своїх прихильників підтримати кандидатуру Клінтон. Однак на заклик Обами відгукнулося недостатнє число афроамериканців і латиноамериканців.

На виборах Клінтон підтримали близько 88% афроамериканців, а Трампа – 8%.

Читайте також: Гольдфарб: Що тепер? Зустріч Трампа з Путіним, визнання анексії Криму, скасування санкцій, поділ України..?

Підтримка Клінтон серед латиноамериканців виявилася слабкішою, ніж з боку афроамериканців, навіть незважаючи на обіцянки Трампа побудувати стіну на мексиканському кордоні і депортувати нелегалів. Лише 65% латиноамериканців підтримали Клінтон, в той час як 29% віддали свої голоси за Трампа.

Крім цього, кандидатура Клінтон не мала широкої підтримки серед білих виборців, на відміну від Обами. Вона отримала лише 37% голосів білих виборців, у порівнянні з 39% у Обами. Примітно, що Дональдом Трамп також отримав меншу підтримку цієї демографічної групи (58%), ніж Мітт Ромні (59%).

Варто відзначити, що представники азіатської громади склали лише 4% виборців. Вони також менше підтримували Клінтон, ніж Обаму. Близько 65% азіатських виборців віддали голоси за Клінтон, в той час як Обама отримав 73% голосів у 2012 році.

Крім того, Клінтон не вдалося заручитися підтримкою молодих виборців, на відміну від Барака Обами в 2012 році і її конкурента по праймеріз Берні Сандерса. За Клінтон проголосували 55% виборців у віці від 18-29 років, а за Трампа – 37%. У свою чергу, Барак Обама на президентських виборах отримав 60% голосів молодих виборців проти 37% у Мітта Ромні.

Читайте також: Американці шукають виходу – сайт про еміграцію в Канаду “впав” через кількість запитів

Джерело.