fbpx
Без рубрики
У Сеулі на антипрезидентський мітинг вийшли мільйони

Демонстрації за відставку президента Південної Кореї Пак Кин Хе зібрали в суботу близько 1,7 млн в Сеулі, повідомляє Wall Street Journal з посиланням на організаторів акції.

“За нашими підрахунками, в цілому на вулиці вийшли 2,3 млн людей, незадоволених режимом Пак Кин Хе”, – йдеться в повідомленні, поширеному профспілками.

Демонстранти скандували слогани “Геть Пак Кин Хе!”, “Імпічмент!” і “Розпустити партію” Сенурі! “. За даними організаторів і поліції, ніяких інцидентів зафіксовано не було. Ця демонстрація стала вже шостою акцією за відставку глави держави з початку корупційного скандалу в її оточенні.

У Сеулі протестуючі із запаленими факелами в руках пройшли маршем в 200 метрах від резиденції президента.

Окрема демонстрація відбулася біля парламенту Республіки Кореї. Близько 20 тисяч людей вимагали від правлячої партії “Сенурі” підтримати внесену опозицією резолюцію про імпічмент Пак Кин Хе. Спочатку частина депутатів від “Сенурі” виступили на підтримку імпічменту, але потім оголосили про те, що будуть чекати добровільного відходу президента в квітні 2017 року.

Голосування щодо імпічменту відбудеться в парламенті 9 грудня. Резолюцію підтримав 171 депутат , в їх число входять всі законодавці від трьох опозиційних партій і незалежні, за винятком спікера. Щоб відправити Пак Кин Хе у відставку, потрібні 200 (з 300) голосів, а для цього необхідні голоси як мінімум 28 представників “Сенурі”. Раніше президент висловила готовність покинути пост при певних умовах.

Читайте також: КНДР ПОГРОЖУЄ ЗАВДАТИ УДАРУ ПО ПІВДЕННІЙ КОРЕЇ

Джерело.

facebook