fbpx
Події
У Рівному батько “виховав” трирічну доньку до струсу мозку (фото)

Бив у замкнутій машині

З таким випадком рівненські соціальні служби зіткнулися вперше. 30-річний татусь нібито з метою виховання жорстоко побив трирічну дочку. Свідками побиття немовляти стали випадкові перехожі на одній з міських вулиць – чоловік бив дівчинку в салоні автомобіля, припаркувавши його на узбіччі. Перехожі і викликали поліцію.

Приголомшені поліцейські, побачивши стан дитини, відразу викликали “швидку” – дівчинку відразу ж госпіталізували. Після огляду медики діагностували множинні забої та гематоми, забій грудної клітини, забій голови і чола, струс мозку і травму ділянці нирок. Дівчинка разом з мамою кілька днів провела в лікарні, в четвер її виписали додому.

Татуся ж забрали в поліцію. Свій вчинок він пояснити не зміг – та й не варто шукати йому виправдання. Подейкують, що чоловік не вперше піднімає руку на дітей – в сім’ї виховується ще одна молодша дитина. Живе подружжя в селі Колоденка в семи кілометрах від Рівного. Папаша клянеться, що це одиничний випадок і більше такого не повториться.

Молодим батькам властиво помилятися

Зараз за сім’єю спостерігатимуть соцслужби. Кажуть, що на вигляд – цілком звичайні люди. Діти доглянуті, при цьому мама з татом часто балують їх іграшками, в будинку є все, що потрібно. Соцпрацівники відзначають, що діти не потребують ні в чому. Хоча останній випадок викликає в цьому сумніву – мінімум, в нормальному відношенні батьків.

Випадок викликав великий резонанс в соцмережах, користувачі вимагали позбавити чоловіка батьківських прав. Однак мова про це поки не йде. У службі у справах дітей Рівного відзначають, що варто дати батькам другий шанс – вони ще молоді, а молодим властиво помилятися.

– Умови для проживання дитини в будинку є, – зазначив “КП” в Україні “начальник служби у справах дітей Рівного Андрій Міщеня. – Світова практика підтверджує, що потрібно докладати максимальних зусиль для того, щоб дитина залишалася в сім’ї. Батько дав розписки, що таке сталося єдиний раз і більше не повториться. Він і сам в шоці, що накоїв. Сама дитина йде на контакт, тобто його в родині не залякують. Згідно із законом, я вважаю, батька варто покарати максимально строго.

Однак, якщо буде встановлено, що чоловік піднімав руку на дитину неодноразово – дійсно, можуть підняти питання про позбавлення батьківських прав. Раніше в поле зору поліції і соцслужб родина не потрапляла. За нею будуть спостерігати не тільки соцпрацівники, а й місцева сільрада.

У поліції відкрили кримінальне провадження за статтею “злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною”. Жорстокому таткові загрожує позбавлення волі від двох до п’яти років або її обмеження на той самий строк.

Компетентно

Директор департаменту національних гарячих ліній громадської організації “Ла Страда -Україна” Олена Кривуляк вважає, що вилучати дитину з сім’ї і позбавляти тата з мамою батьківських прав, варто лише в крайніх випадках.

– Основна тенденція на сьогоднішній день така, що ми йдемо до зменшення кількості позбавлених батьківських прав. Основний принцип держави – щоб діти залишалися в родині, надати батькам більше шансів на зміни. Але, коли вже стає зрозумілим, що батьки не виправдали дані їм шанси, тоді варто віддати дитину на певний термін в центр соціально-психологічної реабілітації поки не знайдеться особа, яка може взяти його під опіку.

Читайте також:ППСИХОЛОГ ДАЛА П’ЯТЬ ПОРАД, ЯК ВБЕРЕГТИ ДИТИНУ ВІД АГРЕСІЇ З БОКУ РОВЕСНИКІВ

Джерело.