fbpx
Події
У рівненські родині народилася 18 дитина за 26 років спільного життя

У Ковалевичів із села Глинне Рокитнівського району народилася вісімнадцята дитина – донька Настя. Петру Івановичу – 47, Світлані Степанівні – 43 роки, повідомляє “Вісник”.

Пара побралася 26 літ тому й відтоді нажила ось таке рясне багатство діток – 11 доньок і 7 синів. Старші четверо вже мають свої сім’ї, живуть окремо і подарували батькам 11 онуків.

Ковалевичі також із багатодітних сімей. У Петровій родині – 14 братів та сестер, у Світланиній – семеро.

Живе сімейство у своєму будинку, зведеному двадцять років тому. Він має площу сім метрів на вісім, тож давно став тісним. Родина потребує розширення житла й надіється на людську поміч. Як і на поміч від держави, бо соціальну допомогу Ковалевичам виплачують не в повному розмірі. Причина – глава родини безробітний. Раніше він, аби утримувати сім’ю, їздив на заробітки. Однак через підірване здоров’я змушений полишити цей важкий фізичний труд.

Читайте також: Наймолодшій бабусі 17 років

Ковалевичі щорічно, крім вирощування продуктів на городі, збирають чорниці та журавлину. І в довколишніх лісах, і в Білорусі. Їдуть на заготівлю власним стареньким бусом.

У Глинному Ковалевичі не єдині, хто має більше десяти дітей. Так, у двох інших подружжів – по 15 синів та доньок. А загалом багатодітних сімей у селі понад дві з половиною сотні, а це кожна третя.

Серед сільчан популярне повір’я, пов’язане з місцевим Юзефинським дубом, його ще називають дубом князя Ігоря. Дереву 1350 років, і воно занесене у Книгу рекордів України як найстаріше в Україні. У народі його вважають символом великої родини, древом плодючості. За традицією хлопчикам і дівчаткам кладуть до колиски його листочки, які, як вірять, дарують здоров’я. А доторкнувшись до його крони, вимолюють діток і продовження роду.

До речі, декілька років тому найбільш багатодітною матір’ю країни стала Леонора Намені, мешканка села Остриця Чернівецької області. До Книги рекордів України вона потрапила, народивши 21-у дитину.