fbpx
Авто
У Раді приготували “тотальні пільги” на ввезення б/у авто

Верховна Рада може ввести так звані тотальні пільги на ввезення старих автомобілів з Європи. Так, у Верховній Раді зареєстрований новий законопроект №5562, який передбачає внесення змін до перехідних положень Податкового кодексу “для формування цивілізованого ринку старих автомобілів”. Даним законопроектом передбачено кілька нових пільг на ввезення б/у авто.

По-перше, це продовження терміну дії пільгових акцизів, введених в серпні 2016 року на два роки, ще на два роки – до 2020 р. По-друге, зняття обмежень за списком авто, на які поширюються пільги.

Відзначимо, що на даний момент розмитнити дешевше можна тільки машини, вироблені в 2010 р і пізніше. У новому ж законопроекті пропонується цю норму вилучити – в такому випадку пільгові акцизи будуть діяти і для старих іномарок. Точно так же радикально – повністю викреслити – депутати пропонують вчинити з іншими обмеженнями за пільговими акцизам (можливість завозити лише одне авто, заборона на продаж протягом року). У пояснювальній записці зазначено, що, за даними Auroconsulting, рівень “автомобілізації” в Україні поки вкрай низький – на 1 тис. населення припадає в 2,5 рази менше машин, ніж навіть у Східній Європі.

Щоб наздогнати середньоєвропейські показники, Україні потрібно обзавестися ще 12 млн авто, підрахували нардепи. При цьому чверть вітчизняного автопарку давно застаріла – майже 2 млн машин відсвяткували 25-річчя. Нових же авто в Україні продається не так багато – в цьому році їх реалізують близько 60 тис., В наступному прогнозується – 90-100 тис.

Щоб прискорити оновлення автопарку, депутати і пропонують зняти обмеження для старих іномарок. Вони також уточнюють, що будь-які заборони тільки породжують нові корупційні схеми. Тільки з серпня, коли почали діяти пільгові акцизи, виявлено 39 реєстраційних операцій з порушеннями, стверджується в пояснювальній записці.

За даними народних обранців, в Україні щорічно перереєстровується 400 тис. Авто, що свідчить про високий попит на старий транспорт. Так що, запевняють нардепи, якщо зняти всі обмеження, бюджет не тільки не втратить, але ще й заробить. Тільки за час дії пільгового акцизу в Україні ввезли більше 11 тис. Б / у іномарок, сплативши понад 600 млн грн податків. Так що давши більше бонусів українським водіям, держава має можливість отримати додатково 1,7 млрд грн вже в наступному році, підрахували автори законопроекту.

Читайте також: Подарунок від депутатів: ціни на пальне зміняться з нового року

Джерело.