fbpx

У Польщі вводять податок за працевлаштування заробітчан

До кінця 2017-ого уряд Польщі планує прийняти проект закону, який вводить фіксований податок на працевлаштування сезонного працівника. Про це заявив голова постійної комісії Кабінету міністрів Польщі Генрі Ковальчик, який координує роботу над проектом, пише “Сегодня” із посиланням на “Діло”.

Повідомляється, що податок складе близько 300 злотих на місяць.

“Це стосується сотень тисяч людей. Потрібно, щоб фермери могли легально наймати таких працівників, сплачуючи невеликий податок у розмірі близько 300 злотих на місяць”, – пояснив Ковальчик.

Нові правила, швидше за все, наберуть чинності з наступного літнього сезону. Чиновник підкреслив, що “при нагоді вирішимо проблему реєстрації іноземних працівників, що також важливо для національної безпеки”.

Згідно зі статистичними даними, Польща видала понад мільйон дозволів на в’їзд. “Однак ми не знаємо, скільки людей виїхало, а скільки залишилося працювати”, – поскаржився Генрі Ковальчик.

Читайте також: В Хургаді загuнула 5-річна українка

Нагадаємо, в минулому році влада Польщі готували поправки, які обмежують роботу іноземців – працюючі сезонні іноземці повинні заробляти стільки ж, скільки й інші працівники в галузі. Крім того, Польща змінила умови праці для громадян України – сезонним працівникам стане простіше, а затриматися надовго, навпаки, буде складніше.

У 2016 році вид на проживання в Польщі попросили 95,5 тисяч українців, що становило 68% від загальної кількості звернень. При цьому в Польщі неодноразово заявляли, що раді приїжджаючим на роботу українцям, бо країні не вистачає своїх громадян, щоб закрити попит на робочі спеціальності.

You cannot copy content of this page