fbpx

У пoлoгoвих будинках з’явиться можливість записати немовля у дитячий садок

Міністерство юстиції запустило пілотний проект, за яким реєстратори у пoлoгових будинках матимуть планшети і допомагатимуть молодим мамам прямо у палаті оформляти потрібні документи.

Про це у київському Пoлoговому будинку № 5 розповів профільний міністр Павло Петренко, передає “Українська Правда”.

“Завдяки планшетам можна буде миттєво направити відомості для проведення невідкладної державної реєстрації малюка та реєстрації місця проживання, подати електронну заявку на отримання допомоги при наpoдженні дитини.

Навіть записатися в електронну чергу в дитячий садок. І все це – прямо у пoлoгoвому”, – пообіцяв міністр.

Додав, що свідоцтва про народження формують в електронному вигляді.

Якщо батьки забажають отримати паперовий варіант, можуть зробити це на наступний день в пoлoговому, замовити доставку кур’єром або особисто відвідати будь-який відділ РАЦС в межах України.

“Якщо раніше сервіс з отримання свідоцтва про наpoдження у пoлoговому займав добу, то зараз це можна зробити за кілька хвилин, буквально, біля ліжка молодої матусі.

Читайте також: УЗД раз за всю вагiтнiсть: українка розповіла про особливості пoлoгів у Норвегії

Сьогодні ми запустили цей проект у Києві. Далі до нього долучатимуться медичні заклади у обласних центрах”, – сказав очільник Мін’юсту.

Проект з видачі свідоцтв про наpoдження безпосередньо у пoлoговому стартував у серпні 2015 року. Нині ця послуга доступна у 472 пoлoгових по Україні.

“Цього року дві третини перших документів малюки отримують у пoлoгових”, – додав Петренко.

“Відтепер наші спеціалісти приходитимуть до пopoділль з планшетами та допомагатимуть оформити необхідні документи, не виходячи з лікарняної палати”, – додав очільник київської юстиції Станіслав Куценко.

You cannot copy content of this page