fbpx

У Пенсійному фонді уточнили порядок нарахування стажу для для жінок у декреті

У Пенсійному фонді уточнили порядок нарахування страхового стажу для мам, які знаходяться у відпустці по догляду за дитиною.

Період перебування у відпустці по догляду за дитиною до 3 років і отримання відповідної допомоги зараховуватиметься до страхового стажу як для визначення права на пенсію, так і для обчислення її розміру, повідомив “finance.ua” із посиланням на представника Пенсійного фонду Олену Охріменко.

Якщо жінка знаходиться у відпустці по догляду за дитиною від 3 до 6 років (за медвисновком), то при призначенні пенсій з 1 січня 2018 року ці періоди також зараховуватимуть до страхового стажу. Однак на розмір пенсії вони впливати не будуть.

Для того, щоб період догляду за дитиною зарахували як страховий стаж, необхідно офіційно піти у декрет. Навіть, якщо жінку звільнили з роботи перед цим, є можливість зберегти три роки стажу.

Читайте також: “Більше не плaчe, дивиться телевізор”: працівники Харківського СІЗО розповіли про поведінку Зайцевої

“Кожна мати в органах соціального захисту отримує допомогу на дитину. Тобто її страховиком є орган соціального захисту населення. Саме він подає дані про неї до системи персоніфікованого обліку”, – розповіла Охріменко.

Джерело.

You cannot copy content of this page