fbpx

У НБУ розповіли, чи злетить долар до 30 гривень

Говорити про те, що в Україні є загроза зльоту курсу долара до 30 грн/$ зараз не доводиться, оскільки на валютний ринок уже практично не впливає сезонний і психологічний фактор.

Про це заявив заступник голови глави Національного банку Дмитро Сологуб в інтерв’ю FinClub.

“Коли люди говорять, що восени буде криза, то валюту вони починають закуповувати вже в червні”, – прокоментував він песимістичні прогнози деяких експертів про можливий обвал гривні.

Більше того, Сологуб наголосив, що фактор сезонності зараз слабшає.

“Ми дійсно бачили сезонність на міжбанківському валютному ринку, але аграрії кажуть, що ситуація змінилася. Вони дуже багато інвестували в сховища і елеватори, тому у них є місця для зберігання вирощеної продукції, а значить, вони продають її не відразу після збору врожаю, а поступово. Це сильно згладжує сезонність надходжень валюти. Компанії протягом року вивозять приблизно однаковий обсяг продукції, тому фактори сезонності вже не так виражені”, – запевнив заступник голови НБУ.

Читайте також: Офіційний агент Євробачення 2017 пояснив російську мову на квитках

При цьому в умовах гнучкого курсоутворення завжди виникають внутрішньорічні коливання і піки. “У грудні ми спостерігали вплив одразу кількох факторів: нервозність навколо ПриватБанку, значні витрати бюджету і погашення валютних кредитів бізнесом”, – нагадав Сологуб.

Джерело.

You cannot copy content of this page