fbpx

У МОЗ порадили, як вберегтись від переохолодження

У Міністерстві охорони здоров’я нагадали про правила профілактики переохолодження.

Погодні умови в Україні погіршуються, а зима наступає з новими силами, тому не дивно, що на сайті МОЗ з’явились детальні та дуже прості поради, які допоможуть вберегти здоров’я взимку, пише maximum.fm

Без далеких мандрів

Під час зимового періоду краще відмовитись від далеких поїздок. Якщо ж доводиться подорожувати у віддалене місце, тоді не варто забувати про теплий одяг, а також термоси. Однак медики застерігають, що aлкoгoль не має бути “зігріваючим” напоєм. Також рекомендують мати добре заряджений телефон на випадок надзвичайної ситуації, щоб змогти зателефонувати службі порятунку.

Читайте також: ЯК НЕ ВПAСТИ В ОЖЕЛЕДИЦЮ: ДЕКІЛЬКА КОРИСНИХ ПОРАД

Не дзвоніть у “швидку” без необхідності

Ожеледь негативно впливає не лише на пішоходів, а й на водіїв, тому ситуація на дорогах залишається небезпечною. Відтак непрофільні виклики, приміром, високий тиск чи температура до 38 градусів, можуть скеровуватися завдяки консультантам у телефонному режимі. Таким чином медики не будуть розриватись між кількістю викликів та зможуть діставатись до пацієнтів за короткий час.

Коли при переохолодженні звертатись до медиків

Причиною для переохолоджень є не тільки низькі температури повітря, адже воно можливе навіть при +7! Річ у тому, що на самопочуття впливає вологість, вітер, час перебування та стан здоров’я. Відтак люди з iнвалiдністю, старше покоління, діти, вaгiтні жінки та ті, хто cтрaждає від хрoнiчних зaхвoрювань, опиняються у групі ризику.

У випадку падіння температури тіла до 34 градусів потрібно зігріти людину у теплі, а також дати теплий напій. Якщо ж температура опускається нижче, то пацієнта необхідно одразу відвести до відділення інтенсивної терапії, щоб відновити нормальне функціонування організму. Якщо ж температура нижча, аніж 28 градусів, то життя опиняється під загрозою.

Це краще не робити під час обмороження

Причиною для обморожень можуть бути тісне та мокре взуття, важкі сумки, портфелі чи пакети, сильний вітер, металеві прикраси та висока вологість. У таких випадках не варто тримати вражені кінцівки у гарячій воді чи поряд з батареєю, а також не можна розтирати шкіру снігом. Найкраще накласти термоізольовану пов’язку та звернутись до медиків.

You cannot copy content of this page