fbpx
Події
У місті Хмельницький знайшли контейнер всередині якого була радіоактивна речовина

На початку серпня на околиці Хмельницького знайшли транспортний контейнер із радіоактивною речовиною. Його передали на тимчасове зберігання до Хмельницької АЕС.

Про це інформує прес-служба Державної інспекції ядерного регулювання України.

За отриманою Держатомрегулювання інформацією, на початку серпня 2018 року на околиці міста Хмельницький був знайдений транспортний контейнер УКТ-Д11. Всередині цього контейнеру був інший транспортний контейнер типу КЗ, біологічний захист якого виготовлено зі збідненого урану, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що потужність еквівалентної дози контейнера з урану становила 16,8 мікрозівертів на годину на поверхні та 0,70 мікрозівертів на годину на відстані 1 метра.

Читайте також: “Ми сподівалися на диво, але занадто складними були трaвми”: у лiкaрнi пoмeрлa пoстрaждaлa у масштабній ДTП на трасі Київ-Чоп

Так, після проведення дозиметричного обстеження було прийнято рішення направити ці вироби на тимчасове зберігання до Хмельницької АЕС. Пізніше контейнери перевезуть до Київського державного міжобласного спеціального комбінату.

Як повідомляють в організації, фахівці не виявили радіоактивного забруднення поверхні об’єкту та навколишнього середовища.

Джерело.