fbpx
Події
У Міноборони роз’яснили порядок призову на військову службу осіб офіцерського складу в 2017р

Юридична служба Збройних сил України роз’яснила низку положень призову на військову службу осіб офіцерського складу у 2017 році, пише “Укрінформ”

Як повідомляється на сайті Міністерства оборони України, офіцери за призовом в обов’язковому порядку пройдуть 3-місячну підготовку в навчальних центрах ЗСУ, після чого їх призначать на первинні офіцерські посади у військові частини, які не беруть участі в антитeрoристичній операції на території Донецької та Луганської областей.

“Офіцерів зазначеної категорії не залучатимуть до служби в АTО без їх особистої згоди і укладення відповідного договору”, – наголосили в Міноборони.

Читайте також: За призовників взялись по-серйозному: Підприємства і навчальні заклади зобов’язали вести справи чоловіків, що підпадають під службу

У 2017 році на військову службу за призовом офіцерського складу можуть бути призвані особи віком до 43 років, які пройшли повний курс військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу (закінчили військові кафедри), які мають вищу освіту (мінімум бакалавр) і яким присвоєно первинне офіцерське звання.

Призов буде відбуватися на рівних засадах як для чоловіків, так і для жінок, зазначають в оборонному відомстві. Призвання військовослужбовців в АTО буде відбуватися тільки після проходження обов’язкової підготовки у вищих військових навчальних закладах (тривалість – 3 місяці).

Згідно з наказом термін військової служби за призовом осіб офіцерського складу становить 18 місяців. Початком військової служби за призовом вважається день направлення військовослужбовців у військову частину з районного (міжрайонного) військового комісаріату. Закінченням строку служби є день виключення військовослужбовців зі списків особового складу в/ч.

Після отримання повістки про призов на військову службу офіцери запасу зобов’язані прибути у визначений пункт збору і в час, зазначений у повістці. У разі неявки офіцерів запасу без поважних причин вони несуть відповідальність в порядку, встановленому законом.

Читайте також: Батьки-армійці потайки приїхали до своїх дітей на свято останнього дзвоника (відео)

Наявність поважних причин для неявки в пункт збору має бути документально підтверджено. Призов на військову службу офіцерів запасу здійснюється після обов’язкового медичного огляду. За результатами медогляду призову на військову службу підлягають особи, придатні до військової служби за станом здоров’я.

Що стосується відстрочки офіцерів від призову на військову службу, то вона надається особам виключно за рішенням атестаційної комісії обласного військового комісаріату на підставах, визначених статтею 17 закону “Про військовий обов’язок і військову службу”: за сімейними обставинами; за станом здоров’я; для здобуття освіти; для продовження професійної діяльності