fbpx
Події
У мережі розгорілися гарячі суперечки навколо звістки про cмepть студентки столичного медвузу 

Користувачі соцмережі активно сперечаються з приводу причин зaгuбелі 18-річної студентки медичного вищого навчального закладу Мукаддас Насірлаєвої в Києві, пише “Сегодня”.

Нагадаємо, як ми повідомляли раніше, голова ГО “Діаспора Туркменського народу”, Ровшанбек Розметов, який називає себе адвокатом сім’ї Насірлаєвих, повідомив в Facebook, що зникла в Києві студентка медичного вищого навчального закладу Мукаддас Насірлаєва зaгuнула, cтpибнувши з моcта Патона.

Також в своєму пості він стверджує, що деканат по роботі з іноземними студентами НМУ ім. Богомольця вчасно не подав документи Мукаддас в міграційну службу для отримання тимчасової посвідки на проживання.

“За тиждень до зникнення Мукаддас посольство Туркменістану попросило її принести завізовану деканом факультету заяву про сприяння у вирішенні питання з дозволом на проживання в Україні”, – пише Ровшанбек Розметов. Однак в деканаті заяву дівчини нібито не прочитали і порвали, оскільки чекали, “як і від інших студентів, подяки за послуги з отримання посвідки на проживання, а не порожню заяву”.

Читайте також: Студентка, яка пропала два тижні тому, cтpuбнyла з моста Патона після конфлікту в деканаті

Розметов зазначає, що батьки Мукаддас знали про проблему з отриманням дозволу на проживання, і про те, що в разі непродовження візи і неотримання дозволу на проживання її можуть відрахувати з університету, тому пропонували їй виїхати з України і в’їхати заново з новою візою або взяти академвідпустку і продовжити навчання через рік. “Посольство Туркменістану в Україні запропонувало вирішення питання без виїзду Мукаддас з України за листом з університету зі сплатою штрафу за порушення режиму перебування в Україні”, – додав він.

Також Розметов стверджує, що людина, з якою Мукаддас розмовляла 30 січня, перед тим, як кинyтися з моcту, зараз не з’являється у ВНЗ.

Інтернет-користувачі активно коментують тpaгічну подію. Думки людей розділилися: одні вважають, що викладачів вищих медичних навчальних закладів потрібно покарати за доведення студентки до caмoгyбства, а інші – що викладачі не винні, і в цій ситуації потрібно “копати глибше”. Є й ті, хто не довіряє інформації про те, що дівчина зaгuнyла.

Зв’язатися з науково-методичним відділом університету по телефону на даний момент на вдалося. На сторінці вищих медичних навчальних закладів в Facebook інформація про Мукаддас Насірлаєву і будь-які коментарі також відсутні.