fbpx

У лютому провайдери хочуть відключити інтернет по всій країні

Інтернет-провайдери планують організувати три “хвилі” акцій протесту та тричі на годину відключити інтернет по всій Україні.

Так, 3 лютого оператори планують передати звернення та пакет скарг в антикорупційний Комітет ВР, припинити подачу доступу до інтернету по всій Україні на одну годину і організувати прес-конференцію. Про це в інтерв’ю Internetua розповів директор інтернет сервіс провайдера “Павлабор” Падюков Володимир.

Повідомляється, що 11-12 лютого учасники мітингів мають намір передати звернення та пакет скарг в СБУ і знову припинити подачу доступу до інтернету по всій Україні на одну годину. 20 лютого будуть передані звернення та пакет скарг Президента, “відключений” інтернет по всій Україні на одну годину, організована прес-конференція.

Попередньо участь в акціях протесту підтвердили учасники ринку з Сум, Чернігова, Дніпропетровська і Маріуполя.

Проблема, з якою провайдери виходять на акції протесту, полягає в тому, що технології 3G і 4G вимагають побудови локальних кабельних мереж з базами на опорах, аналогічно ліхтарям вуличного освітлення. Зв’язківці змушені співпрацювати з балансоутримувачами опор. Але енергопостачальні компанії зловживають монопольним становищем, виставляють завищені необґрунтовані ціни.

“Скарги учасників ринку я б розподілив таким чином: у 60% випадків – зловживання у питанні спільного підвісу, 30% – зловживання у питанні доступу до багатоквартирних будинків, 10% – інші зловживання. Сьогодні на ринок приходять технології 3G і 4G. Вони вимагають побудови локальних кабельних мереж, які передбачають, що з щільністю в 100-200 метрів має стояти пристрій, до якого підведений інтернет і живлення, завдання якому забезпечується зв’язок”, – розповів Падюков.

Також він повідомив, що деякі оператори можуть провести акцію без попередження.

“Порахувати кількість компаній складно. Незважаючи на те, що ми ніби конкуренти, практично в кожній області, населеному пункті оператори і провайдери об’єднуються в групи, щоб протистояти свавіллю з боку влади. Найбільша група (близько 180 операторів) представлена громадськими організаціями. Чи будуть вони висувати свого представника, мені поки не відомо. Тим не менш, у Сумській, Чернігівській, Дніпропетровській областях, вже погоджуються представники. Багато хто, не бажаючи передчасно афішувати скарги, можуть провести їх без попередження”, – заявив Падюков.

Читайте також: Кредитори “Приватбанку” хочуть повернути свої гроші через суд

Джерело.

You cannot copy content of this page