fbpx
Події
У Львові попереджають про ротавірусну інфекцію

У Львові сьогодні розповсюджується ротавірусна інфекція, яка вражає, насамперед, дітей. Сьогодні у лікарні перебуває щонайменше десять таких пацієнтів. Про це у коментарі IA ZIK повідомила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

«Зараз у Львові ходить ротавірусна інфекція, яка викликає підвищення температури, зміни у верхніх дихальних шляхах, сильний пронос. Хворіють як дорослі, так і діти. Станом на сьогодні в інфекційній лікарні перебуває з десяток пацієнтів з ротавірусним ентеритом, переважно діти», – говорить медик.

Однак, за її словами, спалаху інфекції, а тим більше надзвичайної ситуації, немає.

Наталія Тімко додала, що заразитися можна будь-де: на вулиці, через продукти харчування, воду, у транспорті. Інфекція передається фекально-оральним шляхом, через брудні руки.

Довідка. Ротавірусна інфекція (ротавірусний ентерит) – інфекційна хвороба вірусного походження, яка перебігає з тяжкою діареєю. Є найбільш частою причиною тяжкої діареї, нерідко смертельної, у немовлят і маленьких дітей.

Ротавіруси розмножуються в основному в кишечнику і заражають ентероцити ворсинок в тонкому кишечнику. Ротавірус передається фекально-оральним механізмом, через контакт із забрудненими руками, поверхнями і об’єктами і, можливо, через дихальні шляхи.

Після зараження дитини вірусом, інкубаційний період до появи симптомів триває близько двох днів. Симптоми часто починаються з блювання, потім змінюється на рясну діарею протягом чотирьох-восьми днів.

Читайте також: Дитина “згоріла” за ніч: В Україні активізувалася інфекція, що особливо небезпечна для немовлят

Джерело.