fbpx
Події
У Львові пoмeрлa всесвітньо відома українка Лариса Крушельницька

У понеділок, 13 листопада, на 89 році життя пoмeрлa відомий український археолог, професор і доктор історичних наук Лариса Крушельницька.

Про це інформує львівський портал “Photo-lviv“.

“Як щойно стало відомо, на 89 році життя пoмeрлa відома львів’янка Лариса Іванівна Крушельницька, яка тривалий період свого життя присвятила роботі в Львівській науковій бібліотеці ім. В. Стефаника. Громада міста сумує і співчуває”, – повідомило джерело.

Лариса Крушельницька була єдиною в світі жінкою-археологом, яка організувала й успішно провела понад 50 наукових експедицій. За роки життя вона написала 206 наукових досліджень, із яких понад 150 були опубліковані.

Читайте також: 16 складних навичок, здобуття яких не раз окупиться у вашому житті

Як доктор історичних наук Крушельницька досліджувала археологію бронзового і ранньозалізного часу Центральної та Східної Європи. Відкрила і досліджувала близько 60 пам’ятників минулого, що принесло їй визнання не тільки в Україні, а й за кордоном.

Зазначається також, що в 1991 році Крушельницька очолила Львівську наукову бібліотеку ім. В. Стефаника, була почесним директором ЛНБ ім. В. Стефаника, головою археологічної комісії Наукового товариства ім. Шевченка, а також членом наукового товариства “Український історик” і членом Львівської організації ЮНЕСКО.

Джерело.