fbpx

У “ЛНР” настав кінець світу. Чому цілі райони Луганської області сидять без електрики

Окуповані райони Луганської області вже тиждень повністю або частково позбавлені електроенергії.

Повністю знеструмлено Краснодонський район (крім. Новосвітлівки), Свердловський район, місто Ровеньки, частково обмежено енергопостачання Красного Луча та Антрациту. Відсутність електрики в цих районах самопроголошена влада “ЛНР” пояснює ремонтом ліній електропередач в РФ.

Виконавчий директор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук також пов’язує проблеми у Ровеньках з ремонтними роботами з боку Росії, які тривають вже другий тиждень.

“Ще з 2015 року Південь Луганської області фізично забезпечений електроенергією по лінії Перемога-Шахти. Тобто електроенергія надходила з півдня Ростовської області (Росія) на південь Луганської області”, – пояснив Сахарук.

За його словами, Зуївська ТЕС продовжує виробляти електроенергію як на територію Донецької, так і Луганської областей.

Читайте також: Обговоримо восени. ЄС відклав безвіз для України

Як розповів НВ Бізнес голова Національної комісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк, поставки електроенергії в окуповану частину Луганської області йдуть з двох ТЕС – Старобешівської та Зуївської. Перша належить Донбасенерго Ігоря Гуменюка, друга ДТЕК-Східенерго, а також з Росії.

“Мова йде про банальну кризц неплатежів. В окупованих районах Луганської області різка криза платежів, яка призвела до того, що поставки було припинено. Ніхто не буде постачати електроенергію безкоштовно. В майбутньому боржників будуть відключати від поставок оперативно і безкомпромісно. Причому це стосується будь-якої частини України”, – каже Вовк.

У департаменті електроенергетичного комплексу Міненерговугілля НВ Бізнес пояснили, що проблеми з електроенергією, що подається Луганським енергетичним об’єднанням (ЛЕО), пов’язані з існуючою заборгованістю Ровенькиантрациту за використану електроенергію.

Гендиректор ЛЕО Володимир Грицай повідомив Громадському радіо, що в травні компанія поставила на територію так званої “ЛНР” електроенергії на 100 мільйонів гривень, але оплати отримала лише 14 мільйонів. Через це ЛЕО не буде збільшувати перетік електроенергії, падіння якого Грицай пов’язує з зупинкою поставок з Росії.

Читайте також: “Я хочу витягнути хлопців. Президент не хоче віддати мені 10 чоловік для обміну” – Савченко

Нагадаємо, що 6 червня Господарський суд Луганської області ухвалив рішення стягнути з Алчевського меткомбінату (Луганська обл.), що входить в корпорацію ” Індустріальний союз Донбасу 742,3 млн гривень боргу за електроенергію на користь ЛЕО, який належить Костянтину Григоришину.

У той же час джерело НВ Бізнес в Міненерго розповідає, що перебої з поставками електроенергії населенню серед іншого пов’язані також з проблемами з доставкою антрациту всередині “ЛНР”. “Співробітники Укрзалізниці, які працюють на окупованих територіях влаштували страйк, через що було зірвано доставку антрациту, в тому числі на ТЕС, що працюють на поставки в саму “ЛНР”, – пояснив співрозмовник.

Вчора в ДТЕК заявили, що очікують відновлення поставок вугілля марки А з окупованих районів Донбасу. При цьому керівник департаменту дирекції з комерційної діяльності ДТЕК Енерго Дмитро Маляр причиною зупинки поставок назвав страйк залізничників, а також пошкоджену залізничну інфраструктуру. За його словами, страйк вже припинився.

Споживачам на території України побоюватися масових відключень не варто. За словами керівника аналітичного відділу ІК Concorde Capital Олександра Паращія, відключення неплатників відбуваються постійно, але цілі міста все одно ніхто відключати не стане.

Він відзначає, що рівень платежів в Україні вищий, ніж на окупованих територіях. За статистикою ДТЕК, на непідконтрольних Україні територіях рівень платежів в 2015 році становив лише 36%.

Самостійно непідконтрольні території існувати не можуть, стверджує директор Центру політичних досліджень Пента Володимир Фесенко. “Їм потрібна або підтримка України, або Росії. Власного ресурсу на нормальне існування і розвиток у них в принципі немає. Від початку це фейкові проекти”, – зазначив він.

Джерело.

You cannot copy content of this page