fbpx
Події
У Києві затримали злодіїв в законі “Умку” та “Лашу Свана”

У вівторок, 27 грудня 2022 року, співробітники Головного слідчого управління Нацполіції за оперативного супроводу працівників Департаменту стратегічних розслідувань НПУ та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора здійснили затримання в місті Київ 49-річного громадянина України Сергія Олійника та його однолітка Лашу Джачвліані, які відомі в статусі так званих “злодіїв в законі” на прізвиська “Умка”/”Умка Дніпровський” та “Лаша Сван”/”Лаша Очамчирський”. Про це повідомляє поінформоване джерело.

“Організація та участь у так званих «сходках»: затримано «ворів у законі» «Умку» та «Лашу Свана»

На «зібраннях» вони прийняли рішення про виділення фінансової допомоги з так званого «злодійського общака» на «святкові потреби» криміналітету та «ворів в законі», які знаходяться у місцях позбавлення волі. Також наділили ширшими «повноваженнями» лідера ОЗГ – збір коштів, одержаних злочинним шляхом на території Одеси.

Досудове розслідування у справі щодо поширення «ворами в законі» злочинного впливу завершено, а обвинувальний акт скеровано до суду.

Прокурори готують клопотання в суд щодо обрання затриманим лідерам «верхівки» злочинного світу запобіжних заходів. Відомо, що «Умка», коронований у 2014 році, та «Лаша Сван», «вор в законі» з 1995-го, здобули свої «звання» від топ-представників російського кримінального світу”, – повідомили в Нацполіції.

В Офісі генпрокурора додали:

“​​Організація та участь у «сходках» – затримано «ворів у законі» «Умку» та «Лашу Свана»

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора двом «ворам в законі» повідомлено про підозру у встановленні і поширенні злочинного впливу, а також організації та участі у злочинному зібранні «сходці» (ч. 3 ст. 255-1, ч. 1 ст. 255-2 КК України).

За даними слідства, «вори в законі», які мають кримінальні прізвиська «Лаша Сван» та «Умка», перебуваючи у статусі підозрюваних у справі щодо поширення злочинного впливу, з грудня 2020 року по березень 2021 року на території України організували і взяли участь в трьох злочинних зібраннях з представниками криміналітету.

На цих «сходках» вирішувалися питання координації злочинної діяльності та конфліктні ситуації. Також приймалося рішення про виділення фінансової допомоги з так званого «злодійського общака» на святкові потреби криміналітету та «ворів в законі», які перебувають у місцях позбавлення волі.

На «сходці» одного з лідерів ОЗГ наділили ширшими повноваженнями – надали можливість збору коштів, одержаних злочинним шляхом, на території Одеси.

Зібрані правоохоронцями докази стали підставою для затримання «ворів в законі» в порядку ч. 4 ст. 208 КПК України. Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням за оперативного супроводу Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України.

Раніше завершено досудове розслідування у справі щодо поширення цими «ворами в законі» злочинного впливу, а обвинувальний акт скеровано до суду.

Відомо, що «вори в законі» «Умка» – коронований у 2014 році, а «Лаша Сван» – у 1995 році. Вони здобули свої «звання» від топ-представників російського кримінального світу.

У межах даного кримінального провадження оперативники та слідчі продовжують проводити комплекс заходів для збору доказів протиправної діяльності інших представників криміналітету для притягнення їх до відповідальності”.

Нагадуємо, наприкінці вересня 2022 року СБУ повідомила про смерть злодія в законі Антимоза Кухілави та ліквідацію його банди.

У червні 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №2513 про злочинні спільноти та “злодіїв у законі”.

У лютому 2021 року в Україні вперше повідомили про підозру за статтями про “злодіїв у законі”.

You cannot copy content of this page