fbpx

У Києві виявили сказ

У Дніпровському районі столиці оголосили карантин через спалах сказу серед свійських тварин. Про це повідомляє Дніпровська РДА.

“Виявили захворювання на сказ у кішки, яка утримувалась в нашому районі у квартирі по вул. Курнатовського, 6. Тому територія Дніпровського району, окреслена вулицями Сулеймана Стальського, Братиславською, Миропільською та проспектом Алішера Навої, визнана загрозливою зоною. На ній запроваджено карантинні обмеження щодо сказу”, – йдеться в повідомлені.

Карантин ввели на 60 днів. Власникам домашніх улюбленців, які проживають на цій території, рекомендують провести профілактичне щеплення тварин.

Читайте також: В Італії величезна лавина заживо поховала людей у готелі, всі, хто перебував всередині, загинули (відео)

Сказ – гостре особливо небезпечне інфекційне захворювання, що викликається нейротропним вірусом і характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи (енцефаліт) і завжди, при відсутності своєчасного адекватного лікування, закінчується смертю хворого.

Джерелом інфекції для людини може бути будь-яка теплокровна тварина, але епізоотична ситуація склалась таким чином, що на території України основним джерелом – до 60,0% – є лисиці. Небезпечні також укуси борсуків, єнотів, єнотовидних собак, куниць, тхорів, ласк, вовків, кажанів, з домашніх тварин найбільш часто вражаються кішки та собаки.

Передача інфекції здійснюється при укусах тваринами, слину, нанесенні подряпин чи поранень предметами, забрудненими слиною і мозком хворої тварини. Рідше можливе зараження при зніманні шкір з хворих на сказ тварин, особливо лисиць. При великій концентрації вірусу у повітрі можливий аерогенний механізм передачі.

Джерело.

You cannot copy content of this page