fbpx
Столиця
У Києві штрафи за куріння можуть сягнути десятків тисяч гривень

У четвер, 20 квітня, Київрада схвалила рішення звернутися до парламенту та уряду з пропозицією посилити відповідальність за куріння тютюнових виробів та кальянів у заборонених місцях.

Про це повідомляє прес-служба Київради.

У повідомленні зазначається, що, згідно з чинним законодавством, існує перелік місць, де куріння заборонено, крім спеціально відведених місць. Так, сумарна площа відведених для куріння місць не повинна перевищувати 10% від загальної площі споруди чи приміщення. Окрім того, місця для курівння повинні буди обладнані витяжною вентиляцією.

Проте, констатували депутати, ресторанні заклади нерідко нехтують обмеженнями, надаючи, в тому числі, послуги з куріння кальянів.

Читайте також: Пам’ятаєте хлопчика, який курив з 2-х років? Подивіться як він виглядає зараз (фото)

“Аби виправити ситуацію, напрацьовано відповідне рішення, яке пропонує внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закон України “Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення”, – мовиться у повідомленні Київради.

Так, пропонується підвищити штрафи за куріння тютюнових виробів у заборонених місцях від 50 до 100 разів.

“Ми пропонуємо відповідальність для фізичних осіб встановити на рівні 17-ти тисяч гривень. Що стосується юридичних осіб, максимальна цифра – 20 тисяч”,– розповіла ініціатор проекту рішення, депутат Київради Алла Шлапак.

Вона зазначила, що такі розміри штрафів насправді не є великими, у провідних країнах світу вони значно вищі.

“Наприклад, якщо прив’язуватись до гривні, в Ірландії такий штраф становить 86 тисяч гривень, в Азербайджані – від 10 до 25 тисяч гривень, у Франції – від 12 до 21 тисячі, в Німеччині – 28 тисяч гривень”, – додала Шлапак.

Джерело.