fbpx
Без рубрики
У Києві презентували нову 20-гривневу банкноту (фото)

Сьогодні, 26 серпня, у Києві презентували нову 20-гривневу банкноту, присвяченУ 160-річчю від дня народження Івана Франка

“Загалом, у світі такий вид продукції, як пам’ятні банкноти, присвячені знаковим подіям в історії і культурі країни, є досить популярною справою, але у нас це не було поширено”, – зазначив під час презентації заступник голови НБУ Яків Смолій.

За його словами, розробка банкноти тривала майже рік, і ця праця демонструє всі інноваційні можливості Банкнотно-монетного двору. Пам’ятні банкноти будуть введені у обіг з 1 вересня 2016 року. Тираж становить один мільйон штук. 20 тис примірників цих банкнот будуть запаковані у сувенірні конверти і будуть реалізовуватися регіональними управліннями представництва НБУ по ціні 31 грн, решта будуть реалізовуватися за ціною 27 грн.

“Банкнота значно відрізняється дизайном від сьогоднішньої 20-гривневої банкноти, яка знаходиться в обігу. Портрет Івана Франка знаходиться в центрі банкноти. Вона наслідує наш новий ряд дизайну банкнот, який вводився в обіг – це 100-гривнева банкнота зразка 2014 року і 500-гривнева банкнота зразка 2015 року. Використані всі сучасні захисні елементи, які використовуються на банкнотах високого номіналу, ми хотіли показати всі можливості нашого Банкнотно-монетного двору з використанням національного матеріалу – льону, який добавлений сюди, і банкнота значно міцніша”, – зазначив Смолій.

Читайте також: Оновлену банкноту в 100 гривень представили на Міжнародний конкурс паперових грошей (фото)

Гривня

Джерело.