fbpx
Події
У Києві представили план повернення Криму

Мета плану – забезпечення дотримання прав і свобод громадян України, і головне – реінтеграція Криму і Севастополя.

Повідомляє intermarium з посиланням на segodnya

Після майже чотирьох місяців громадського обговорення в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій представили “План дій, спрямованих на реалізацію деяких основ державної внутрішньої політики по відношенню до тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя”.

За словами експерта Українського незалежного центру політичних досліджень Юлії Тищенко, це – не глобальна стратегія, а тільки план різних дій, який ще не затверджений Кабміном.

“Тут ще питання до підтримки і фінансування цих дій. Ми намагалися розробити ту систему дій, яка може бути здійснена. Я не думаю, що це повністю доскональний документ, він ще може бути доопрацьований”, – заявила Юлія Тищенко.

Мета плану, за словами першого заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій Юсуфа Куркчі, – забезпечення дотримання прав і свобод громадян України в тому числі і тих, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, і найголовніше – реінтеграція Криму і Севастополя в Україну.

План містить перелік заходів, відповідальність за які розподілено між держорганами, спрямованих на: забезпечення прав і свобод людини, гарантованих Конституцією України, розвиток транспортної інфраструктури, вдосконалення системи підтримки соціально незахищених верств населення, посилення протидії корупції та тіньової економічної діяльності, вдосконалення системи надання адміністративних послуг , реалізацію державної мовної політики, створення умов для нарощування освітнього потенціалу, сприяння культурному розвитку, забезпечення свободи ЗМІ, ефективне виконання державних цільових програм лікування захворювань, вдосконалення держполітики в сфері фізичної культури і спорту, збереження національної культурної спадщини, розвиток внутрішнього ринку, гарантування державою непорушності всіх форм власності.

Нагадаємо, раз по раз українська влада просить у світової спільноти підтримки в питанні повернення Криму, але за три роки після анексії не надала стратегію по деокупації. Точніше, в минулому році її розробили на рівні РНБО із залученням експертного співтовариства, але документ так і не затвердили.

У минулому році Петро Порошенко запропонував формат “Женева +” переговорів по Криму, в якому побічно погодилася брати участь Туреччина поряд з США, ЄС та іншими гарантами суверенітету за Будапештським меморандумом. А повертати Крим, в чому сходяться експерти, потрібно лише мирним шляхом, демонструючи кримчанам, що в Україні жити набагато краще (багато в чому економічно), ніж в Росії.

Читайте також:ВЕРХОВНУ РАДУ ВІДВІДАЛИ ДІТИ З СИНДРОМОМ ДАУНА (ФОТО)