fbpx
Події
У Івано-Франківську піцу дитині подали разом із спеченим тарганом(фото)

Скло, таргани, волосся, чого тільки не знайдеш у стравах, які подають у кафе та ресторанах. Мораторій на перевірки закладів громадського харчування ще більше ускладнив проблему за останні роки, повідомляє  «Галицький кореспондент».

Іванофранківець Богдан Байляк, який разом із дружиною та п’ятирічною донькою позаминулого тижня теж мало не поласували тарганом у піцерії «Parmigiano».

Після того, як дівчинка з’їла половину піци, мама згорнула решту коржа і виявила на його нижній частині таргана. Обурені відвідувачі сфотографували комаху, взяли чек і зробили відповідний запис у Книзі скарг і пропозицій. А також заявили, що хочуть поскаржитися особисто власнику, однак адміністраторка переконувала, що він зараз в іншому кінці України і не відповідає на дзвінки. Зате змогли по телефону поговорити з директоркою. Вона вибачалася, пропонувала вечерю за рахунок закладу або пляшку вина. Богдан Байляк відмовився, наполегливо вимагав, аби піцерію зачинили і провели дезінсекцію, на що отримав негативну відповідь.

Далі стурбовані батьки зателефонували в Держпродспоживслужбу, де їм пояснили, що діє мораторій на перевірки суб’єктів господарювання. Розгублена дружина дуже хвилювалася за здоров’я доньки, припускаючи, що та могла підхопити якусь інфекцію, з’ївши шмат горе-піци. Чоловік розповідає, що в розпачі сказав адміністратору про відшкодування у розмірі 1000 грн. – на випадок, якщо доньці стане зле. Адміністраторка відмовилася, назвавши це шантажем. Сім’я покинула заклад ні з чим, але вирішила добитися справедливості. Через кілька днів написали скаргу в Держпродспоживслужбу, а також звернулися в ЗМІ, аби інцидент набув широкого розголосу.

Читайте також: “Начинка, де ти?”: Лучанці у ресторані подали оригінальну піцу(фото)

«Вона ж не з’їла таргана». Як прокоментувала журналісту директорка піцерії «Parmigiano» Надія (прізвище відмовилася називати), їй дуже прикро за оказію, але вона й гадки не має, звідки взявся тарган у їжі, адже місяць тому у закладі проводили дезінсекцію, оскільки тоді дійсно була така проблема – коли в сусідньому магазині робили ремонт, у піцерії виявили таргана. Пані Надія запевняє, що наступного ж дня після трафунку в закладі повторно провели дезінсекцію. Щодо побоювань постраждалої сім’ї стосовно можливого отруєння доньки, директорка зазначила, що не вбачає в цьому небезпеки: «Вона ж не з’їла саме шматок із тарганом. Та й страва була термічно оброблена».

За словами асистента кафедри дитячих інфекційних хвороб ІФНМУ Любові Антонюк, таргани є переносниками не лише різних кишкових інфекцій, але й гельмінтів. Наскільки термічна обробка таргана (якщо комаха її все-таки пройшла, бо ж таргана могли просто придавити вже спеченою гарячою піцою) зменшує його небезпечний вплив на здоров’я людини, треба досліджувати в кожному конкретному випадку.

Фото: «Галицький кореспондент».