fbpx
Без рубрики
У гостях чужі капці не взувайте, наполіг фахівець

Під час теплої пори року різко збільшується кількість хворих на мікоз стоп, констатують дерматологи. Причиною розвитку недуги є грибок,
котрий провокує появу доволі неприємних відчуттів, за матеріалами Добрий Лікар

Але чому така проблему активізочується саме о цій порі?

— Йдеться про контагіозне (заразне) захворювання, котре передається при контакті від хворої людини до здорової. Інфікуватись можна й через користування особистими речами хворого на мікоз стоп, мова, зокрема, про рушник, домашні тапки. Заразитись можна в басейні, якщо не носити гумове взуття, або в магазині під час примірки взуття (якщо не надягати шкарпетки). Чи навіть, перебуваючи в гостях, вдягнувши чужі капці, — пояснює Галина Переймибіда, лікар дерматокосметолог.

— Як проявляється мікоз?

— На стопах з”являється почервоніння, шкіра починає лущитись, що супроводжується свербіжем. Майте на увазі, мікоз не відступить без належного лікувуання, але спершу потрібно, аби фахівець зробив аналіз на визначення, справді причиною неприємних відчуттів став грибок стоп.

Під час лікування не забудьте випрати окремо свої рушники та шкарпетки, бажано попрасувати. Хатні тапки слід продезинфікувати спеціальним протигрибковим засобом, а ще майте на увазі, що краще, аби таке взуття не було з тканини (бо тоді в тапках залишатимуться луски зараженої шкіри з ваших ніг або залишені гостем).

Також з профілактичною метою після відвідування басейну варто обробляти стопи спеціальним засобом проти грибка. А головне, дотримуйтесь правил особистої гігієни й не забувайте, що в шкіра стоп потребує зволоження, тож ввечері після душу обов”язково користуйтесь кремом.

Читайте також: ЧОМУ П’ЯТОГО БЕРЕЗНЯ ТРЕБА ВИКИНУТИ СТАРЕ ВЗУТТЯ, НЕ МОЖНА НІЧОГО ОБІЦЯТИ І ДИВИТИСЯ НА НЕБО