fbpx

У Франції за підозрою в тероризмі затримано більше 100 осіб

Міністр внутрішніх справ Франції Бернар Казнєв назвав огидним терактом вбивство під Парижем ісламістом двох поліцейських. Він підкреслив, що загроза терактів залишається високою не тільки у Франції.

“Загроза залишається високою у Франції, в Європі, в усьому західному світі, як показали події, що трапилися 48 годин тому в США”, – сказав міністр після екстреної наради, скликаної президентом Франції Франсуа Олландом у вівторок, 14 червня.

Казнєв повідомив, що за останні тижні у Франції було затримано більше 100 осіб, які можуть становити загрозу для безпеки країни. Він не сказав, як далеко просунулися правоохоронні органи, що розслідують вбивство поліцейського і його дружини, також співробітниці поліції, в містечку Маньянвіль в 50 кілометрах на захід від Парижа.

Олланд, слідом за Казнєвим, засудив цей напад, назвавши його терактом, і попередив, що Франція стикається з дуже високою терористичною загрозою.

У ніч на 14 червня 25-річний ісламіст Лароссі Аббалла з криками “Аллах акбар” завдав смертельних ножових поранень 42-річному поліцейському, який у той час перебував поза службою. Потім він узяв в заручники дружину поліцейського і трирічну дитину і забарикадувався разом з ними в їхньому будинку. Переговори зі злочинцем успіху не принесли, і, врешті-решт, він був убитий в ході поліцейської спецоперації, після закінчення штурму жінку-заручницю виявили мертвою.

Аббалла мав кримінальне минуле: він був засуджений до багаторічного терміну позбавлення волі за звинуваченням у джихадизмі.

Інформагентство джихадистського угруповання “Ісламська держава” (ІД), посилаючись на Неназвані джерело, повідомило, що напад скоїв боєць ІД, проте саме угруповання поки офіційно не взяло на себе відповідальність за те, що трапилося.

Читайте також: ІДІЛ ЗАКЛИКАЛА ДО ТЕРАКТІВ В КРАЇНАХ ЗАХОДУ ПІД ЧАС РАМАДАНУ – ЗМІ

Джерело.

You cannot copy content of this page