fbpx
Без рубрики
У Дніпрі знайшли всю таблицю Менделєєва

Купання на пляжах Дніпра може нанести шкоди здоров’ю відпочивальників. Більш безпечнішими та чистішими є закриті водойми.

Такої думки дотримується еколог Олександр Чистяков.

Експерт стверджує, що сьогодні води Дніпра містять величезну кількість промислових та побутових відходів. Раніше річка була набагато безпечнішою, та все що у нас є сьогодні – перегороджена греблями, зовсім інша екосистема. Течія річки не мимовільна, вона відбувається лише тоді, коли чиновник відчиняє заглушку. Але течія є невід’ємною частиною життя річки, вона проводить її очищення від всіх можливих забруднень. На сьогоднішній день за свідченням вчених головна річка України схожа на суміш всіх елементів таблиці Менделєєва.

Читайте також: В Україні більше не буде рівня “спеціаліст”

Тому відпочивати можна лише на пляжах закритих водоймищ Києва або ж на таких неврегульованих річках, як Десна. Звичайно, експерт не заперечує інших проблем, пов’язаних з Десною, але головним позитивним фактом все ж залишається неврегульованість річки. Із закритих водоймищ Чистяков радить озеро Міністерка, яке вважає одним із найчистіших. Майже в кожному районі ще залишилось чисте озеро, придатне для здорового купання. Але слід також звертати увагу на облаштованість та придатність таких зон для відпочинку, оскільки дуже важливим є наявність на них санітарних та рятівних служб.

Джерело.