fbpx
Події
У червні Україна перейде на цифрове телемовлення

Телеканалів наприкінці червня в Україні стане більше, а якість – краща, коли Україна перейде на цифрове мовлення. Однак деякі телеканали проти такого переходу і хочуть поки зберегти аналогове мовлення.
Більше телеканалів і краща “картинка”. Ось що отримають українські телеглядачі. Як тільки країна перейде на цифрове мовлення.

“Це – більше швидкісного інтернету, це – можливість медіаперегляду телебачення на телефоні, це просто три кроки вперед”, – зазначає голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко.
У 2008 році Україна підписала Женевські угоди і зобов’язалася перейти на цифрове мовлення. З тих пір питання переходу в країні постійно відкладалося.

У Нацраді врахували і фактор інформаційної безпеки – аналогове мовлення залишать на територіях, де йдуть бойові дії. В інших же областях, на думку голови Нацради, аналогове мовлення пора вимикати, причому давно. На цифру перейдуть спочатку в одній, пілотній області, а по всій країні – в кінці червня, до затвердженої урядом дати. Однак, телеканали “Інтер” і “1+1” – проти. У листі Кабміну вони попросили залишити аналогове мовлення як мінімум до січня 2018 року. Більшість каналів із загальнонаціональним покриттям готові до переходу на цифрове покриття 30 червня, як і встановлено Кабміном.

“Якщо господарник розумів, що він повинен виконати вимогу законодавства до певної дати й від себе зробив усе зобов’язання – звичайно, такий суб’єкт знаходиться в нерівному становищі з групами, які не робили нічого. А тепер просять цей процес відстрочити”, – коментує юрист Олена Перцова.

До змін вже готуються і в Державній службі спецзв’язку і захисту інформації.

“З переходом на цифрове телебачення будуть звільнені аналогові частоти, на яких ми зможемо почати впровадження технології 4G (технологія бездротового підключення до інтернету, більш сучасна, ніж поширений 3G – Ред.). 4G дозволяє прискорити мобільний інтернет, тобто це більш зручне використання сервісів, якими користується людина”, – розповів радник голови Держслужби спецзв’язку і захисту інформації Сергій Прокопець.

Читайте також:  Скільки українці в 2017-му заплатять податків за нерухомість: коли ставка зросте в два рази

Джерело.