fbpx

У Чечні зник політолог, який критикував Кадирова

Родичі зниклого журналіста і політолога Руслана Мартагова припускають, що його зникнення пов’язане з професійною діяльністю

У Грозному 1 вересня зник безвісти 66-річний політолог і незалежний журналіст Руслан Мартагов, повідомляє “Нова газета“.

За інформацією видання, весь ранок в цей день політолог знаходився в міністерстві з національної політики, зовнішніх зв’язків, преси та інформації Чечні, після чого о другій годині дня повернувся додому. За словами родичів, потім його знову викликали на нараду в міністерство, де він сидів поруч з заступником міністра Саїд-Селімом Абдулмуслімовим. Заступник міністра розповів сім’ї Мартагова, що після наради політолог розмовляв з главою міністерства Джамбулатом Умаровим, після якого міністр нібито особисто викликав для співрозмовника таксі.

Останній раз Мартагов подзвонив родичам з машини, сказавши, що їде додому, але сім’я більше його не бачила. Жоден з двох мобільних телефонів журналіста не відповідає.

Родичі планують заявити про зникнення політолога в поліцію Грозного і Москви. Вони припускають, що воно пов’язане з професійною діяльністю Мартагова і може бути новим випадком придушення інакомислення в Чечні.

За інформацією “Нової газети”, Мартагов критикував виконуючого обов’язки глави Чеченської Республіки Рамзана Кадирова всі роки його правління. Журналісту неодноразово погрожували, закликаючи замовкнути, а офіційні чеченські ЗМІ публікували негативні статті про нього.

Нагадаємо, Кадиров очолює Чеченську Республіку з 2007 року.

У лютому поточного року політик заявляв, що вважає свій борг на посаді глави Чечні виконаним. Він пропонував керівництву Росії знайти іншу людину на своє місце, але відзначав, що “буде служити” далі, якщо йому скажуть, що це необхідно.

25 березня 2016 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про призначення Кадирова виконуючим обов’язки глави Чечні, тому що термін нинішніх повноважень останнього закінчувався 5 квітня цього року.

Читайте також: В інтернеті висміяли Кадирова, який вирішив погодувати сирійців (фото)

Джерело.

You cannot copy content of this page