fbpx

У багатодітної сім’ї українців, які живуть в США, можуть забрати усіх дітей

Багатодітна сім’я Сокіл з Південної Кароліни бореться за повернення додому своїх дітей. Поки що 9-х діток повернули батькам, проте під опікою держави досі залишається 10-річна дівчинка. Влада вважає, що вона страждала від насильства з боку інших дітей цієї сімейної пари, повідомляє slavicsac.com.

У четвер оголосять остаточне рішення суду у справі 10-річної Софії, яка з жовтня не живе зі своїми батьками. Як вважає влада, дівчинка була піддана  насильству з боку інших дітей цієї пари український іммігрантів. У разі якщо сторона обвинувачення надасть неспростовні докази подібних дій, діти знову опиняться в притулку, або чужих сім’ях. А батьки – можливо у в’язниці. Скарга про це надійшла від шкільного вчителя. Батьки категорично це заперечують.

Як вдалося дізнатися “Слов’янському Сакраменто”, багатодітній парі іммігрантів з України – 50-річному Андрію і 40-річній Наталії Сокіл були пред’явлені звинувачення в невиконанні батьківських обов’язків.

Як розповіла Наталія Сокіл, вона і її чоловік були арештовані в червні 2014 року, після того, як співробітники служби шерифа виявили в їхньому будинку дітей з синцями, а також нездорові умови для життя.

Суд округу Спартанбург звинувавтив сім’ю Сокіл у трьох випадках невиконання батьківських обов’язків.

За словами представників служби шерифа, їх 15-річна дочка зателефонувала по мобільному телефону з дому сусідів і повідомила про фізичний конфлікт зі своїм батьком. У протоколі йдеться, що Андрій Сокіл викрутив їй руку, намагаючись забрати стільниковий телефон, тим самим завдавши їй болю.

Співробітник служби шерифа проводив дівчинку додому і виявив, що в будинку проживають 10 дітей. Він побачив 14-річного хлопчика з синцем під оком, який, за його словами, тиждень тому повідомив про це в поліцію. Також в документах суду згадуються 9-річний хлопчик з пошкодженнями шкіри…

Поліцейські засвідчили, що виявили в будинку однорічну дівчинку в колисці, яка була оточена роєм комах і мала ушкодження шкіри на ногах.

Крім того, співробітники служби шерифа відзначили, що у помешканні родини погані мебіл і велика кількість комах.

Серед інших дітей подружжя Сокіл – 7-річна дівчинка і хлопчики (на той час) 2, 4, 6, 7, 11 і 12 років. Всі вони – рідні діти Андрія та Наталії Сокіл.

Всі 10 дітей взяли під опіку в Департаменті соціальних послуг штату Південна Кароліна. 11 місяців діти перебували у притулках і прийомних сім’ях. Пізніше, згідно з розглядами справи в суді, дітей відпускали до батьків.

“Одного з хлопчиків віддали в сім’ю, – розповіла Оксана Кравченко яка допомагає сім’ї Сокіл як сімейний консультант. – Іншу 4-річну дитину повернули додому з поламаною рукою і купою неоплачених медичних рахунків. Перебуваючи в прийомній сім’ї, хлопчик впав з гойдалки і при операції йому була надана допомога непрофесійно”.

Сім’я Сокіл заявила про цей випадок в поліцію, проте рапорт так і не був складений.

Наталія Сокіл говорить про проблеми з освітою в дітей та зіпсовану кредитну історію. Як мінімум $ 40 тис. потрібно для вирішення всіх легальних проблем, $ 2 500 йде щомісяця для спеціального навчання одного з синів, який в результаті знущань з боку влади, як вважають іммігранти, став повністю “неконтрольованим”.

“Новина про подружжя Сокіл дуже засмутила мене. Сім’я Сокіл стала однією з багатьох жертв мас-медіа. Я знаю цю сім’ю, і вони ніколи не заподіяли б шкоди своїм дітям”.

За словами Сокіл, на момент арешту багатодітна сім’я купила будинок в окрузі Спартанбург і планувала відремонтувати його. Відразу після затримання батьків місцева преса повідомила, що діти спали на горищі без кондиціонера.

“Репортери не згадали те, що ніхто не хотів здавати житло сім’ї з 12 осіб.
Горище? Це не горище, це додаткова кімната, але якщо написати в новинах, що 10 дітей сплять на горищі, то це приверне читачів, – сказала Наталія Сокіл. -Сім’я не встигла полагодити кондиціонер, хіба це злочин?”

У момент арешту сімейство щойно переїхало, тому їх побут не упорядковано як слід, розповіла Оксана Кравченко. Однак, за словами Кравченко, протягом тижня після переїзду батьки завершили ремонт будівлі. Саме в цей період на поріг будинку з’явилися правоохоронні органи.

…Подружжя Сокіл іммігрувало в США з України, володіє декількома продуктовими магазинами, що торгують під маркою європейського ринку в Південній Кароліні і Теннесі. Андрій і Наталія Сокіл організували свій бізнес в 1999 році, продаючи спочатку російські продукти харчування. Потім, коли попит на європейські продукти збільшився, бізнесмени стали пропонувати своїм покупцям продукти з Італії, Німеччини, України, Англії, Польщі та Греції.

За словами багатодітної бізнес-леді, “надзвичайно складно впоратися з великою родиною, особливо коли дітей одного разу забирали з родини”.

Читайте також: Це зовсім не казка: українка, яка отримала Green Card, покинула Америку

Джерело.

You cannot copy content of this page