fbpx

Типові ознаки інтелектуалів

Недавно користувачі соціального сервісу обміну знаннями Quora намагалися знайти відповідь на це питання. Одні спиралися на власний досвід, інші – робили припущення й не помилилися у своїх здогадах. Учені підтвердили багато чого з того, що писали користувачі без всяких наукових досліджень. За їхніми твердженнями, помічені людьми ознаки інтелектуалів дійсно правильні з наукового погляду.

1. Високоінтелектуальні люди легко адаптуються.

Деякі користувачі відзначили, що розумні люди володіють гнучкістю, яка дозволяє їм пристосуватись до будь-яких обставин. Учасниця дискусії Донна Хеммет пише, що розумники здатні адаптуватися в будь-яких умовах, в яких вони опинилися, незважаючи на складнощі.

Психологічні дослідження це підтверждують. Розумний змінює модель поведінки, щоб бути більш ефективним у нових обставинах, або сам змінює ці обставини.

2. Вони розуміють, що не все знають.

Розумники легко признаються в тому, що чогось не знають. Згідно Джима Вайнера, розумний ніколи не боїться сказати: «Не знаю». Зустрівшись з невідомим, вони прагнуть доповнити пробіл у знаннях.

Джим підтверджує класичне дослідження Джастіна Крюгера та Дейвіда Даннінга. В ньому говориться, що менш інтелектуальні люди схильні переоцінювати свої розумові здібності.

Гарною ілюстрацією є опитування студентів після тестування. Чим менше балів набирав студент, тим більшою була його впевненість у своїх знаннях, і навпаки. Ті, хто правильно відповідав на питання, частіше недооцінювали свої сили.

3. Вони володіють ненаситною жагою знань.

Альберт Ейнштейн часто повторював: “У мене немає особливих талантів, я просто жахливо цікавий”.

Як написав один з учасників дискусії, розумних захоплюють речі, які інші сприймають як само собою зрозуміле.

Дослідження, опубліковане в 2016 році, передбачає наявність зв’язку між дитячим інтелектом та інтелектуальною цікавістю дорослого.

Як показав науковий експеримент, проведений у Великобританії протягом півроку, той, хто блискуче склавав тести в 11-річному віці, зберіг свою цікавість і в 50 років.

4. Вони широких поглядів і відкриті для всього нового.

Розумні не відкидають нових ідей і не відмовляються від нових можливостей. Хаммет пише, що розумні охоче слухають думку інших і відкриті для пошуку альтернативних рішень.

Психологи запевняють, що відкриті люди, тобто ті, хто шукає альтернативні точки зору і бездоганно враховує всі факти, зазвичай отримують більшу кількість балів у інтелектуальних тестах.

У той же час, розумні з обережністю ставляться до нових ідей і перспектив. Розум інтелектуала не сприймає, коли його просять прийняти щось за чисту монету без достатніх для цього підстав.

5. Вони люблять самотність.

Річард Хі вважає їх індивідуалістами.

За результатами недавніх досліджень, розумники отримують менше задоволення від спілкування з друзями.

6. Вони володіють високим рівнем самоконтролю.

Зохер Алі пише, що розумники можуть подолати імпульсивність за допомогою точного планування, постановки цілей, використання альтернативних стратегій і прогнозування наслідків до їх настання.

Учені виявили зв’язок між самоконтролем та інтелектом. Під час наукового експерименту, проведеного в 2009 році, учасникам було запропоновано вибрати фінансову винагороду. Вони могли забрати невелику плату негайно, або велику суму через деякий час.

Відповідно до результатів, високу оплату призначили учасники з високим рівнем самоконтролю. Ці люди, як правило, набирають більше балів при проходженні інтелектуальних тестів.

Учені, які провели цей експеримент, повідомили, що за самоконтроль та вирішення складних завдань відповідальна одна й та сама область мозку – передня префронтальна кора головного мозку.

7. У них розвинене почуття гумору

Адвіта Бихані вважає, що високоінтелектуальні люди володіють гарним почуттям гумору. И науковці згідні з цим. Відповідно до проведеного дослідження, люди, які писали забавні підписи до коміксів, володіли більш високим рівнем вербального інтелекту. За результатами іншого дослідження, високим рівнем вербального інтелекту володіли професійні коміки.

8. Вони тонко відчувають інших людей.

Розумні буквально відчувають, що інші думають і відчувають.

Не всі психологи погоджуються з тим, що співчуття, співпереживання – здатність відчувати потреби і чуттєвість інших, є ключовим елементом емоціонального розуму. Люди з високим рівнем емоційного інтелекту люблять знайомитися з новими людьми. Їм цікавозс ними спілкуватися й дізнаватися багато нового.

Читайте також:  Осадча захопила шанувальників чудовим нарядом з колекції українсько-бельгійського бренду за 600 доларів

Джерело.

You cannot copy content of this page