fbpx
Події
Тварин з харківського Екопарку врятовано!

Російські окупанти знищили екопарк у Харкові – його засновник Олександр Фельдман заявив, що ідей, як провести евакуацію всіх тварин, немає.

До вечора 5 квітня екопарк мав знайти спосіб вивезти тварин або приспати великих хижаків, зокрема левів і тигрів.

Однак зоозахисна організація UAnimals разом із користувачами соцмереж запропонувала свою допомогу.

Сьогодні пресслужба Дніпровської міськрада повідомила, що вже вивезла півтора десятка котячих; ще треба вивезти п’ятьох бурих медведів та інших тварин.

“Дніпро наразі є логістичним центром з перевезення тварин із Харкова. Далі вони відправляються до інших міст, зокрема на захід України, до Києва, – які зголосилися прийняти тварин”, – розповів під час виїзної пресконференції заступник міського голови Михайло Лисенко.

За його словами, складність процесу перевезення у тому, що Екопарк розташований близько до ворожих військ, і там постійні обстріли.

Він показав тигра, якому близько двох років, його вивезли останнім з котячих. Сьогодні ввечері він поїде до Києва. Наразі звідти вивезено вже півтора десятка котячих.

Личенко також додав, що у планах – вивезти з Екопарку ще п’ять бурих ведмедів, а також інших тварин, які там залишаються. Тварини у Дніпрі не затримаються, оскільки тут для їхнього утримання немає пристосованих місць. Під час таких коротких перетримок у місті тварин годують, поять.

Крім того, комунальне підприємство «Зооконтроль» продовжує допомагати у перетримці домашніх улюбленців переселенців та військових, які нині воюють, і нема з ким залишити тварину.

“До нас привозять тварин з тих місць, де ведуться бойові дії. Люди не полишають їх. Поки власники підшукують житло, тварини перебувають у нас. Потім їм віддаємо. Нині через наше підприємство пройшло вже понад 80 собак переселенців, військових, а також наших колег – харківського комунального підприємства для тварин”, – розповіла начальниця відділу реєстрації КП «Зооконтроль» Ірина Пономаренко.

За словами співробітниці КП, сьогодні був отриманий вантаж в одну тонну від «UA Animals» і київських волонтерів. Цю допомогу розподілять і серед інших притулків для тварин. Раніше таку гуманітарну допомогу отримали з Франкфурта, Львова, пише Укрінформ.

Фото: zaholovok.

04/09/2022

You cannot copy content of this page