fbpx

Туристичні візи й фальшивих купюр повні валізи. СБУ затримала в Івано-Франківську двох іноземців-фальшивомонетників

СБУ затримала в Івано-Франківську двох іноземців, які планували реалізацію фальшивих доларів США та євро.Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Правоохоронці встановили, що зловмисники прибули на Прикарпаття для пошуку спільників із числа місцевих мешканців. Фальшивомонетники запропонували місцевим кримінальникам реалізовувати підроблену валюту за винагороду у 30% від суми збуту.

Іноземців та двох покупців затримали під час спроби продажу 100 тис. фальшивих доларів та 50 тис. євро.

Під час обшуків у готелі та орендованих зловмисниками квартирах оперативники спецслужби вилучили заготовки банкнот номіналом $100 на загальну суму 1 млн, заготовки банкнот євро різних номіналів на суму 400 тис., спеціальний папір з нанесеними номіналами, номерами і серіями, хімічні речовини, прес-кліше та інше обладнання для виготовлення фальшивок.

Читайте також: Що думають іноземці, що вже прибули до Києва, про підготовку столиці до «Євробачення» (відео)

За висновками експертів, підробки зроблені надзвичайно якісно та під ультрафіолетовим світлом відображали всі ознаки справжніх купюр.

Було вилучено кліше купюр номіналом 50, 500 та 100 євро та 100 доларів.

Як повідомив заступник начальника відділу Управлінні захисту економіки в області Михайло Сас, було вилучено готових підроблених грошей на суму 1 мільйон доларів та 400 тисяч євро.

Один з іноземців 35-річний громадянин Нігерії, другий 41-річний британець. В Україну вони прибули за туристичними візами. Спочатку були в Києві, потім перебралися до Франківська.

Правоохоронці припускають, що чоловіки досліджували обстановку та шукали місце, де тихше.

Читайте також: Лікарі розповіли про стан музиканта, якому відірвало руку

Фальшивомонетникам загрожує від 8 до 10 років позбавлення волі, наразі вони перебувають під вартою. Слідчі продовжують поводити необхідні експертизи.

Джерело.

You cannot copy content of this page