fbpx
Події
Туреччина погодилася на вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

У вівторок, 28 червня, Туреччина підписала меморандум з Швецією та Фінляндією, який підтверджує згоду Туреччини на розблокування вступу цих країн в НАТО.

Про це повідомив президент Фінляндії Саулі Нійністе.

Меморандум підписали міністри закордонних справ цих трьох країн. Це стало можливим завдяки зустрічі президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, президента Фінляндії Саулі Нійністе та прем’єр-міністерки Швеції Магдалени Андерссон.

«Конкретні кроки для нашого вступу до НАТО будуть узгоджені між союзниками по НАТО протягом наступних двох днів, але це рішення зараз неминуче», – заявив президент Фінляндії.

Згідно меморандуму Фінляндія, Швеція та Туреччина зобов’язані надавати взаємну безпекову підтримку.

Меморандум складається з 11 пунктів і пов’язаний насамперед із зобов’язанням Фінляндії та Швеції  повністю співпрацювати з Туреччиною у боротьбі проти тероpизму – зокрема шляхом обміну розвідувальними даними.

Також Швеція і Фінляндія зобов’язуються протидіяти діяльності «Робочої партії Курдистану», яка визнана тероpистичною у Туреччині та ЄС. Крім того, Стокгольм та Гельсінкі повинні скасувати всі обмеження на експорт зброї до Туреччини.

«Якщо Швеція та Фінляндія мають стати членами НАТО, вони повинні враховувати безпекові занепокоєння Туреччини, яка є членом Альянсу 70 років», – заявив перед переговорами президент Туреччини.

Нагадаємо, що Туреччина стала єдиною країною-членом НАТО, яка висловлювалася проти прийняття Швеції та Фінляндії до Альянсу.