fbpx
Події
Туреччина не блокуватиме вступ Фінляндії та Швеції до НАТО

Під час відео конференції 15 травня, генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг заявив, що Туреччина дала чітко зрозуміти, що не блокуватиме вступ Фінляндії та Швеції до НАТО.

Раніше президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган говорив, що Туреччина не підтримає плани Швеції та Фінляндії щодо вступу. Він додав, що вважає «помилкою» прийняття Греції в члени Альянсу і застеріг від її повторення. «Крім того, скандинавські країни є гостьовими будинками для терористичних організацій», — сказав Ердоган.

Це спричинило низку реакцій і від Швеції, і від Фінляндії, проте речник президента Ібрагім Калин згодом спростував цю заяву Ердогана. Він запевнив, що країна «не зачинятиме двері» для вступу до НАТО.

Далі відреагував Столтенберг: «Я впевнений, що ми зможемо відреагувати на занепокоєння Туреччини так, що це не відкладе членство або процес вступу».

В той же день, 15 травня, Фінляндія та Швеція офіційно оголосили про намір вступу до НАТО. На що влада росії пригрозила посилити військове угрупування на фінському кордоні, пише НВ.

Фото: rbk.

05/16/2022