fbpx
Події
Ціни на пальне істотно зміняться

Роздрібні ціни на бензин в Україні збільшаться на 1 грн/літр через зростання світових котирувань і валютну нестабільність, прогнозує директор консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

“Причина зростання – світовий ринок, а також валютна нестабільність. Котирування початку листопада виявилися дуже високі, наприклад, щодо бензину вони сягнули $627, що на $70, або більш ніж на 10%, вище за жовтневі рівні (в середньому 557 $/тонна).

Щодо дизпалива листопадове котирування вище за жовтневе на $25 (534 $/тонна). В еквіваленті зазначене зростання становить понад 1,5 грівні на літрі бензину і 70 копійок на літрі ДП. Саме тому ціни на бензин першими відреагували на підйом світових котирувань”, – сказав він у коментарі агентству “Інтерфакс-Україна“.

С.Куюн зазначив, що курс валют суттєво змінюється буквально щодня, що додає нервозності імпортерам нафтопродуктів.

Читайте також: Ще одному власнику “євроблях” присудили штраф в понад 3 мільйони

“Підвищення котирувань дуже значне, щоб минути непомітно для повністю залежного від нього українського ринку. Не думаю, що АЗС протранслюють увесь потенціал зростання в 1,5 грн/літр, але найімовірніше 1 грн/літр бензин додасть.

Щодо дизельного палива підвищення не повинно перевищити 50 к./літр. Є надія, що ціни можуть змінити напрям, але у будь-якому разі наш ринок уже підхопив підвищувальний тренд і тепер знадобиться час, щоб розвернутися”, – підсумував він.