fbpx
Події
Ціни на моркву приблизно в чотири рази вищі, ніж торік. Чому?

Зварити український борщ сьогодні задоволення не з дешевих, а все тому, що запаси овочів старого урожаю закінчуються, а цьогорічних ще немає. Однак найбільше всіх здивувала морква — вартість кілограма в магазинах і на ринках за два останні місяці зросла з трьох до 12 — 16 гривень!

— Яка цьогоріч ситуація з морквою в Україні?

— Минулого року Україна досить помітно збільшила виробництво моркви — на 7% або на 50 тисяч тонн, тому що в останні роки морква була однією з найбільш стабільних у ціновому плані культур із усього борщового набору, — розповідає Марія Лакеєва, аналітик “АПК-Інформ: овочі та фрукти”. — Але з огляду на те, що перспектив експорту не виявилося, восени багато фермерів закладали на зберігання менше моркви, ніж роком раніше, а деякі й зовсім залишали частину врожаю в полі, бо не бачили перспективи високих цін до кінця сезону. Таким чином, до середини весни запаси моркви в українських господарствах виявилися нижчими, ніж у квітні 2016 року.

— Тому ці коренеплоди стрімко подорожчали?

— Тут зіграв цілий ряд факторів. По-перше, на ринку вже досить обмежена пропозиція товарної моркви й з огляду на зростаючий попит виробники, які продовжують реалізацію, отримали можливість підвищити ціни. По-друге, ймовірно, що ціни на дану продукцію частково штучно завищені. З досвіду минулих років, можна з упевненістю сказати, що від цін на торішню моркву дуже залежать ціни на ранню продукцію на початку сезону реалізації.

— А коли почнеться сезон ранньої моркви?

— Традиційно він починається в кінці травня. З огляду на досить непередбачувані погодні умови цього року, можливо, початок реалізації молодої вітчизняної моркви затримається на 7 — 10 днів.

— Які тенденції щодо цін?

— Зараз оптові ціни на моркву приблизно в чотири рази вищі, ніж були наприкінці березня. Та оскільки на ринку вже з’явилася імпортна продукція і, крім того, уже скоро почнеться реалізація ранньої моркви, то очікувати подальшого суттєвого здорожчання не варто.

Світлана ОЛІЙНИК

Читайте також: “ВКонтакте” заборонили: 5 кроків, які потрібно встигнути зробити

Джерело.