fbpx
Авто
Ціни на електромобілі в Україні можуть впасти на 22-23%

Міністерство інфраструктури України погодило стратегію розвитку ринку електрокарів. Ця стратегія передбачає податкові знижки при реєстрації електрокарів, а також скасування виплати до Пенсійного фонду.

Про це заявив начальник департаменту цифрової інфраструктури МІУ Олександр Озеран, пише “segodnya“.

“Коли ми говоримо про стимулювання попиту на електрокари, ми бачимо, що після скасування акцизу і ПДВ на імпорт електрокарів в січні 2018 року було зареєстровано 793 електрокара. Тоді як за весь минулий рік – близько 2500 електромобілів. За один місяць в Україні продали третину обсягу минулого року. Це дуже швидко”, – цитує Озеран LIGA.net.

Озеран вважає, що стимулювати ринок електрокарів можна за допомогою механізму податкової знижки.

“Це покриває 18% вартості електромобіля. Ви сплачуєте повну вартість, а податкова компенсує 18% вартості. Плюс при реєстрації передбачений збір 5%. Ми також хочемо його скасувати”, – заявив чиновник.

За словами Озеран, у сумі електромобілі стануть дешевшими на 22-23%.

“Сумарно отримаємо здешевлення на 22-23%. А якщо ми відстоїмо продовження рішення про скасування плати ПДВ (зараз закон діє до кінця 2018 року) для електрокарів, по суті, це мінус 40% від початкової вартості авто”, – сказав Озеран.

Він зазначив, що відповідний законопроект зареєструють у парламенті через два-три тижні. Ще через місяць очікується голосування щодо документу.