fbpx
Події
Ціна на свинину в Україні б’є рекорди

Поголів’я тварин постійно скорочується, а африканська чума тільки погіршує ситуацію.

За місяць ціни на свиней у живій вазі в Україні зросли на 10% – до 44-46 грн. за кг. Такі підрахунки зробили аналітики Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ).

“Ціни на свинину в Україні щотижня б’ють рекорди, і станом на 16 червня вартість свиней беконних порід в живій вазі склала 44-46 грн./кг, що на 10% вище, ніж на кінець травня”, – відзначають експерти.

Ціни на живих свиней почали зростати з кінця лютого поточного року. “Зараз ціни на свиней у живій вазі становлять 42-47 грн./кг, залежно від категорії і області, а обрізна напівтуша коштує 79-80 грн за кг”, – говорять в УКАБ.

Аграрії пояснили, що рекордне зростання цін на живця зумовлене низкою факторів, зокрема, значним скороченням поголів’я свиней в 2016-2017 рр. “Причинами оператори ринку називають невисоку рентабельність бізнесу і поширення африканської чуми свиней (АЧС)”, – додали в УКАБ.

Читайте також:  З 1 липня в Україні скасовується державне регулювання цін на продукти

Нагадаємо, згідно з офіційною статистикою,на початку 2015 року загальне поголів’я в Україні становило 7,3 млн голів, в 2016 році – 7,1 млн голів, а до початку 2017 року зменшилося до 6,7 млн голів.

У Полтавській і Одеській областях спалахи АЧС були зафіксовані в кінці травня, нещодавно чуму помітили в Закарпатті. Експерти прогнозують, що в поточному році чума залишиться і може завдати держбюджету України понад 1,5 млрд грн збитків. Через АЧС від імпорту української свинини вже відмовилися Молдова, Румунія і Вірменія.

Джерело.

facebook