fbpx
Авто
Ціна на газ для автолюбителів може підстрибнути на 30%, – експерт

У разі якщо з 16 березня в Україну завезуть обсяг скрапленого газу наполовину менше, то вітчизняні компанії тут же відреагують підняттям цін.

Про це кореспонденту ГолосUA заявив експерт з питань енергетики Геннадій Рябцев.

Коментуючи інформацію про те, що в березні українські автовласники можуть зіткнутися з дефіцитом газу, експерт зазначив: якщо цього ресурсу буде вполовину менше, ніж раніше, то ціна на газ може підвищитися на 30%.

За словами експерта, Міністерство економічного розвитку і торгівлі тимчасово з 16 березня призупинило дозвіл на зовнішньоекономічну діяльність для 20 компаній-трейдерів за поданням Служби безпеки України. СБУ підозрює дані компанії в тому, що кошти, які були отримані від цієї діяльності, йшли, в тому числі, на фінансування незаконних збройних формувань. Тобто мова йшла про те, що ці компанії купували скраплений газ у російських трейдерів, а російські трейдери, в свою чергу, могли вести діяльність в тому числі, і з фірмами з самопроголошених ДНР і ЛНР.

«Можна сказати, що це не заборона імпорту зрідженого газу, а зупинення зовнішньоекономічної діяльності 20 компаній-трейдерів. Безумовно, в Україні є ще кілька компаній, які можуть постачати зріджений газ, проте їх, за великим рахунком, не так вже й багато. Безумовно, ця ситуація буде використана для того, щоб підняти ціни на скраплений газ », – пояснює Г. Рябцев.

Компанії мають повне право підняти ціни на скраплений газ, відзначає експерт, оскільки дійсно буде дефіцит цього виду палива. Треба враховувати, що близько 90% всього зрідженого газу завозилося в Україну з Росії і Білорусі. Для пошуку інших джерел поставок у решти трейдерів буде досить мало часу.

«Як відомо, скраплений газ продають на аукціонах, на що вітчизняні компанії тут же відреагують підняттям цін. Якщо ресурсу буде наполовину менше, то, я думаю, що на 30 відсотків  ціна на газ може підстрибнути », – прогнозує Г. Рябцев.

Нагадаємо, згідно з постановою МЕРТ, імпорт зрідженого газу закриють з 18 березня. За словами деяких експертів, поки що масово на митниці товар не гальмують. «Ми газ завозимо, у нас все в порядку. Є ряд фірм, які потрапили під санкції СБУ, але обґрунтованість такого рішення необхідно оскаржувати в судах. Такого, щоб кожен день когось зупиняли на митниці, немає. Поки що дефіциту на ринку не спостерігається. Ціна, як завжди, буде залежати від попиту і пропозиції », – зазначив співвласник мережі KLO Ігор Чернявський.

Читайте також: Порошенко отримав контроль над інтернет-сайтами

Джерело.