fbpx

Цілком ймовірно, що до кінця року в Києві можна буде придбати однокімнатну квартиру за 15 тисяч доларів

Експерти припускають, що в 2017 році вартість квартир може досягти рівня 90-х років, коли добру квартиру можна було купити за кілька десятків тисячі доларів. Про це пише “Обозреватель” з постиланням на  “Факти”.

Так, за словами аналітика консалтингової компанії SV Development Сергія Костецького, в зв’язку з нестабільною економічною ситуацією в країні, ціни можуть значно впасти.

“Людям не цікаві інвестиції в нерухомість, багато хто воліє купувати долари і євро в очікуванні чергового зростання курсів валют. Тому цілком ймовірно, що на кінець року в столиці можна буде придбати непогану однокімнатну квартиру за 15 тисяч доларів”, – зазначив він.

Схожої думки дотримуються й інші фахівці. У свою чергу віце-президент ВГО “Ліга експертів України” Андрій Гусельников очікує, що в 2017 році ціни знизяться ще на 5 відсотків у порівнянні з 2016 роком.

“На першому місці у зниженні вартості житла – Одеса, там за минулий рік нерухомість на вторинному ринку подешевшала на 18 відсотків, до 787 доларів за квадратний метр. На другому місці – Дніпро: зазначається падіння вартості на 17 відсотків, до 570 доларів за “квадрат”. На третьому місці Харків, де зниження склало десь 17 відсотків, до 592 доларів. На четвертому – Львів: середня вартість квадратного метра впала до 860 доларів. У Києві нерухомість подешевшала на 11 відсотків, до 1 тисячі 100 доларів за “квадрат”, – пояснив він.

Експерт зазначив, що за останні три роки в Україні істотно зросла кількість нового житла.

“Якщо в передкризовому 2008 році в країні було введено в експлуатацію 94 тисячі квартир, то в 2015-му цей показник склав 120 тисяч.За 2016 рік ще немає даних, але я думаю, що динаміка буде позитивною. У Києві така ж картина. В 2008 році в столиці було введено в експлуатацію 15 тисяч 300 квартир, а в 2015-му досягнуто рекорд – 19 тисяч 100 квартир”, – розповів Гусельников.

Читайте також: Українців чекають великі зміни: всіх зобов’яжуть провести енергоаудит квартир і платити пеню

На думку експертів, збільшення кількості житла на ринку створює здорову конкуренцію і веде до зниження вартості нерухомості.

You cannot copy content of this page