fbpx

Церковне свято 2 жовтня на честь святого Ігоря

Церковне свято 2 жовтня на честь святого Ігоря

У церковному календарі записані імена мучеників чи святих, яких заведено почитати цього дня. Багато хто віддав свої життя за християнську віру, пережив страждання, але не зламався духом.

На 2 жовтня випадає день святого князя Ігоря Чернігівського та Київського. Не встигнувши побути правителем, йому довелося зазнати людського гніву, він рано був страчений.

Панував у Києві в 1138 Всеволод Ольгович, і щоб зачепити самолюбство інших спадкоємців на престол, він оголосив, що після його смерті влада перейде до молодшого брата Ігоря. Це сталося за кілька років, але людей зачепило, що їх передають у спадок, і вони вже заздалегідь зненавиділи молодшого князя.

Тому коли після смерті Всеволода Ігор поцілував хрест і прийняв правління, його практично все зрадили — і бояри, і військо, і люди.

За 2 тижні князю довелося спочатку воювати з військом Мстиславичів, потім ховатись у болоті. Коли його знайшли, то посадили у дерев’яний зруб без вікон та дверей. Поки сидів у ув’язненні, Ігор занедужав. Його звільнили, думаючи, що він помре.

Але князь вижив, і тоді його насильно постригли в ченці. У монастирі прожив рік, але боярам все ж таки не давав він спокою, тому вони вирішили з ним розправитися.

Умовляння правлячого Ізяслава та Володимира не змогли переконати та заспокоїти супротивників.

Розлючені люди увірвалися до храму, коли йшла літургія, і напали на князя Ігоря під час молитви біля ікони.

Поховали на околиці Києва у монастирі святого Симеона.

Іменини у день святого Ігоря

За церковними традиціями в день шанованих святих можна відзначати іменини тим, хто народився цього дня або носить ім’я святого. Оскільки 2 жовтня князь Ігор був зарахований до лику святих, всі Ігорі можуть святкувати іменини. Для них святий є заступником перед Богом, до нього можна вдатися з молитвою про допомогу та сподіватися на захист.

Люди з ім’ям Ігор схожі у поведінці, манерах, звичках та уподобаннях, тому їм можна дати загальну характеристику. Головні риси Ігоря – активність, життєстійкість, порядність.

Вони можуть виявляти войовничість, при цьому забуваючи про свої фізичні та інтелектуальні можливості.

Вони мають суперечливий характер, вони мрійники.

Всю роботу доробляють до кінця без сторонньої допомоги, тому до порожніх фантазерів їх важко зарахувати.

Вони покладаються на свою думку, через що бувають складнощі в контактах із ними. Ігорі можуть бути одночасно запальними, але товариськими, бажаючими справедливості та спілкування.

Активність Ігоря помітна вже з дитинства. Їх важко утримати на одному місці, бо фантазія не дає спокою.

Контроль настає із віком. Мінусом для них є те, що вони спочатку щось зроблять, а потім думають. Через це часто потрапляють у халепу. Але все покривається їхньою працьовитістю.

Вони всім здаються середнячками, а насправді інтелектуально розвинені просто не хочуть показувати свій розум. Порядність, моральність і різнобічність є добрими рисами характеру.

Як привітати Ігоря з іменинами 2 жовтня

У день іменин прийнято збиратися лише у вузькому колі рідних, близьких та друзів. Захід має нагадувати більше затишну розмову, ніж галасливі веселощі. Воно відноситься до православних урочистостей, а отже, має бути скромнішим, ніж святкування дня народження. Це важлива подія, тому що людина носить ім’я свого ангела-охоронця.

Ігорі в день іменин можуть приготувати прості страви, наприклад салат, якщо це не час посту, то м’ясні страви, але головним на столі повинен бути пиріг або, як його раніше називали, коровай. Але не торт. Навіть у царські часи королю пекли великий пиріг, який він потім розламував і роздавав людям, а ті, у свою чергу, бажали йому здоров’я та довгих років життя. Таку традицію нескладно повторити.

Друзі та родичі можуть привітати іменинника приємними словами.

Як подарунок може бути ікона святого Ігоря, янголят чи інші недорогі презенти, які б служили для іменинника захистом від неприємностей.

You cannot copy content of this page