fbpx
Події
Це варто побачити! На Говерлі рясно зацвіла червона рута: рідкісне явище неймовірної краси(фото)

Давні українські легенди твердять, що червона рута – то квітка, яка лише раз на 10 років зацвітає червоним кольором.

Біля підніжжя найвищої української гори Говерли вдруге за рік розцвіла червона рута – саме так гуцули називають рододендрон східнокарпатський. Про таке повідомляє Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства в Facebook.

“Це варто побачити! На Говерлі рясно цвіте рододендрон”, – зазначається у повідомленні.

Директор Рахівського лісового дослідного господарства Володимир Приступа пояснює:

Читайте також: Михайлове чудо 2018: що обов’язково потрібно зробити жінкам в свято

“Ми тут бачимо рододендрон східнокарпатський – червону руту, дуже рідкісну. Є не тільки рожеві квіти, а є і білі, які виглядають, як альбіноси. Для горян це особлива рослина, її люблять і шанують, оспівують у народній творчості. У старій українській легенді розповідається про квітку, яка лише раз на десять років зацвітає червоним кольором. І коли котра дівчина знайде квітку й подарує юнакові, той буде завжди кохати її, ніколи не зрадить”.

Зауважимо, що росте рододендрон східнокарпатський тільки на найвищих гірських хребтах і це велика вдача – потрапити на пік його цвітіння. Побачити цвітіння можна на схилах масивів Чорногори, Мармарошу і Свидівця.

“Саме у підніжжя Говерли наразі і цвіте квітка кохання. Тож поспішайте побачити яскраво-червоні килими з цвіту цієї дивовижної високогірної рослини”, – закликали туристів місцеві.

Довідково: Червона рута – назва гірської квітки, що росте у високогір’ї Українських Карпат. За древніми гуцульськими легендами, які й досі з покоління в покоління переказують жителі гірської Рахівщини, червоною рутою вважають рододендрон миртолистий. Це низькорослий сланкий вічнозелений кущ, який на високогірних полонинах у червні зацвітає яскраво-червоним цвітом. Назва rhododendron походить від двох грецьких слів – rhodos-троянда і dendron-дерево (трояндове дерево).

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

🔮Мы могли бы исследовать планету за планетой…🌍 Открывать все новые и новые миры… 🌐 и держать звезды в ладонях. . ☝️Но решили брать от жизни по максимуму! Тут – дома – на земле! Идти туда, где горизонт никогда не кончается. Где каждая новая вершина – это повод покорить еще больше вершин.🏔️🏞️ . 🏃‍♂️🤸‍♀️🧗‍♂️🏂🏊‍♂️🚴‍♀️ Бежать, прыгать, плавать, смеяться, радоваться дождю, мучатся под палящим солнцем в ожидании попутчика, который унесет в новый день и к новым открытиям. 🎁🎉 . 🏕️Сменить дом на палатку… дипломат на рюкзак… а заботы выбросить за борт! 😎 #life #mountains #carpathians #freedom #nature #ukraine #карпати #гори #відпочино #друзі #горгани #говерла #несамовите #чорногірськийхребет #петрос #сивуля #зима #літо #сніг

Публикация от Richárd Kőrössi (@richardkorossi)

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

#mountains #hoverla #ukraine #carpathian #flowers #mountainviews #nature #autumn #autumncolors #червонарута #рододендрон #говерла

Публикация от Viktoriia Vasylenko (@cornflower10101)

Джерело.