fbpx
Події
Це не зовсім до мене петиція: Зеленський відреагував на петицію про дозвіл виїзду чоловіків призовного віку з України

Петиція, яка закликає президента дозволити виїзд з України чоловіків призовного віку, повинна бути адресована батькам, які втратили своїх синів на війні. Але за законом є певний термін, протягом якого буде дано офіційну відповідь.

Про це заявив Володимир Зеленський за підсумками зустрічі з польським президентом Анджеєм Дудою.

“Я не до кінця розумію, до кого ця петиція – до мене або ця петиція може бути адресована до батьків тих воїнів, які втратили цих людей через те, що вони захистили ціною свого життя Україну, ту чи іншу область або місто. І ви знаєте, що в більшості своїй не те місто, в якому ці воїни народилися”, – зазначив він.

За його словами, сьогодні щодня на найскладнішому східному фронті ми втрачаємо від 50 до 100 воїнів.

“Тому, коли звертаються до мене з цією петицією, щоб наші чоловіки могли під час воєнного стану виїхати з нашої країни, я вважаю, що це не зовсім до мене петиція. Тому я так і відповім, це якщо по-людськи. А якщо за законом, то за законом у нас є певна кількість днів розглядати будь-яку петицію”, – додав Зеленський.

Варто зауважити, що днями відповідна петиція набрала 25 000 підписів, а це зобов’язує президента її розглянути. Автори пропонують скасувати заборону на виїзд за кордон чоловіків призовного віку, оскільки вона породила корупційні схеми на кордоні. Водночас пропонується запровадити пріоритет призову під час мобілізації добровольців. Ініціатива набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів.

Нагадаємо. всі військовозобов’язані чоловіки віком від 18 до 60 років не можуть на законних підставах виїхати з України.

Виїхати можуть певні категорії військовозобов’язаних:

непридатні до військової служби,

батьки трьох неповнолітніх дітей, прийомних дітей,

особи, які доглядають за людьми з інвалідністю і так далі.

Фото: скрін.

05/23/2022