fbpx

Триста вокалістів у львівському аеропорту виконали різдвяного «Щедрика» (відео)

Сьогодні, 30 грудня, у залі очікувань львівського аеропорту три сотні професійних вокалістів заспівали найвідомішу у світі різдвяну колядку – українського «Щедрика».

Флешмоб влаштували до 100-річчя від дати першого концертного виконання щедрівки. З цієї нагоди шість львівських хорів: мішаний хор студентів ЛДМУ ім. С. П. Людкевича, жіночий хор «Дівочі мрії» ЛДМУ ім.С. П. Людкевича, львівський муніципальний хор «Гомін», заслужена хорова капела України «Боян» ім. Є. Вахнянина, народна хорова капела студентів «Gaudeamus» Національного університету «Львівська політехніка» та хор гарнізонного храму святих Апостолів Петра і Павла злилися в один під керівництвом відомої хормейстера Оксани Долішної.

Для тих, хто по обіді прийшов до аеропорту не для того, аби послухати «Щедрика», флешмоб став справжньою несподіванкою. Адже у якусь мить хористи, співаючи «Щедрика», почали сходитися з різних куточків летовища. Як зазначили у відділі промоції міста Львівської міської ради, мистецька акція такого масштабу в аеропорту міста відбулася вперше.

Рівно 100 років назад хор Київського університету вперше виконав «Щедрика», музику до тексту цієї давньої колядки написав Микола Леонтович. Українські емігранти привезли «Щедрика» до США. У 1921 році він вперше зазвучав у Карнеґі-Холі в Нью-Йорку, а вже у 1936 створили американську версію щедрівки – «Carol of the Bells». З того часу «Щедрик» розійшовся світом і був перекладений різними мовами.

Читайте також: Вагітна 12-річна циганка: “Ми з чоловіком давно хотіли дитину”

https://www.youtube.com/watch?v=3p4QQHw7p_8

Джерело.

You cannot copy content of this page